| Anonim123413244224322345563345333 a întrebat:

Nu am prieteni cu care sa ies, ce sa fac? Pls sunt disperat

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| qwertpro a răspuns:

Salut.ei bine nu vad ce te-ar opri sa nu iti faci prieteni noi. Poti cunoaste foarte multe persoane intr-o singura zi, exista diferite cluburi, cercuri sportive, sectii si locuri unde se intalnesc tinerii.E de ajuns doar sa dai un Salut si astfel poti cunoaste o gramada de oameni. Evident ca prieteniile se stabilesc mult mai greu, e nevoie de timp si de munca pentru asta, insa e absolut posibil pentru ca este un proces placut in care vei invata multe lucruri importante.Conteaza mult sa te legi doar cu acele persoane care iti sunt pe plac, nu sa te legi cu cei care iti sunt exemple rele sau care ar putea doar sa te faca sa te simti mai rau descarcandusi probleme lor pe tine.Sunt sigur ca ai colegi sau cunoscuti, de ce nu le-ai scrii sau nu i-ai suna ca astfel sa le arati ca vrei sa legi o prietenie cu ei?

2 răspunsuri:
| IAR a răspuns:

Salut, daca vrei sa vorbesti cu cineva poti sa-mi lasi mesaj privat aici pe TPU.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Caută.
O să găsești 123413244224322345563345333 prieteni.