| anonim_4396 a întrebat:

Salut.

Nu mai stiu sa vorbesc cu fetele. Am avut ultima relatie acum 5 luni, iar dupa ce m-am despartit, am incercat sa vorbesc cu alte tipe. Cred ca am abordat cel putin 30-40 de tipe in tot timpul asta, insa cu niciuna parca nu am putut sa ma conectez cum o faceam cu fosta.
Initial am crezut ca e ceva la tipele respective, ca poate nu le alegeam eu bine, dar cu cat crestea numarul cu atat vedeam ca ceva e la mine, nu la ele. Cred ca am devenit plictisitor si nu mai stiu sa intretin o conversatie cu o tipa de care imi place. De exemplu, ultima fata cu care am vorbit, a disparut brusc din conversatie... Nici nu mai stiu ce subiecte sa abordez sau ce sa zic.
Mentionez ca am vorbit cu tipele respective doar online. Nu am cum altfel pentru moment. E perioada asta nasoala si efectiv nu am unde sa ma duc sa cunosc fete f2f. Eventual daca aveam cat de cat chestii comune in online, initiam apoi si o intalnire.
Pur si simplu nu mai stiu cum sa creez atractie, nu mai stiu ce subiecte sa dezvolt, ce sa abordez sau cum sa fac o tipa sa fie interesata de mine.
Ce as putea sa fac? Daca ati trecut printr-un blocaj de genul cum l-ati depasit?

Mersi!

11 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

și ce le scrii? bună ce faci?

| anonim_4396 explică (pentru Adry05):

Nu le scriu "buna, ce faci?" laughing
De obicei, la inceput, fetele imi raspund la mesaje. Nu am problema cu deschiderea, sa zic asa. Problema este pe parcurs, dupa o zi, doua de mesaje, parca devin dezinteresate sau nu mai raspund.

| Adry05 a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci cum începi? cum decurge conv?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să o întrebi dacă nu vrea să facă un copil cu tine. Succes garantat.

| Frank51 a răspuns:

Nu e la tine problema, dacă ști sa conversezi decent și îți faci treaba problema e la tipele cu care te întâlnești, ai avut ghinion.

| Zuzu1991 a răspuns:

Masaj erotic... online rolling on the floor

| Mirel4412 a răspuns:

TPU, psiholog online.

Ce vrei ca noi sa facem? Sa ti dam subiecte de discutie? Fai cat mai multe activitati, citeste, documenteaza-te etc...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am iesit de cateva ori cu o tipa intalnita de pe Tinder.
La un moment dat a inceput sa imi raspunda din ce in ce mai rar la mesaje si ulterior deloc. N-am insistat cu intrebari pentru a cere explicatii pentru ca daca nici la "ce mai faci" nu aveam o reactie, n-avea rost (pentru ca altceva n-a fost, cum zice Tataie de la BUG Mafia)
Americanii ii spun la fenomenul asta ghosting, sau la noi sa dispari ca magarul in ceata fara niciun fel de explicatie logica.
Nu pot sa ii spun blocaj ca nu m-a blocat cu nimic ci mai mult frustrat. Am zis pas si trec mai departe. Doar no sa visez eu urat ca nu imi raspunde mie vreuna.
Deci asta trebuie sa faci si tu, sa continui sa cauti nu sa consideri ca e vreo problema cu tine, cel care nu incearca deloc si se da batut nu castiga nimic, ramane la acelasi nivel si devine expirat.

| Spiderul a răspuns (pentru anonim_4396):

Și eu am ieșit cu o tipă de pe Tinder de mai multe ori și culmea, a ținut doar o lună "relația" asta, la început cu emoticoane, pupici iar după 2-3 săptămâni răspundea tot mai greu până când a trecut fix o lună.Era într-o sâmbăta în care s-a terminat totul, era ziua ei dar știa că sunt liber dar nu m-a invitat și până la urmă am întrebat-o dacă tot și-a gasit pe altcineva să-mi zică, pe ea am mai văzut-o că vorbea cu mai mulți dar nu am băgat de seamă și uite așa s-a terminat între noi

| Spiderul a răspuns (pentru anonim_4396):

Până la urmă se plictisesc și încearcă cu altcineva, ele doar trebuie să aleagă pe Tinder

| AlexValentinn a răspuns:

Nu mai cauta fete in online, mai ales pe aplicatii gen tinder, acolo numai relatie serioasa nu poti sa iti faci. Fetele cu adevarat serioase nu stau pe aplicatii gen tinder sau site-uri matrimoniale, crede-ma, daca chiar vrei sa gasesti online cauta pe Facebook sau pe Instagram niste fete decent imbracate, nu cu bani, uite-te ce poze posteaza, fetele serioase nu posteaza poze foarte multe, nu sunt in fiecare poza aranjate, nu se afiseaza cu nu stiu ce masini si etc, pozele simpliste netrucate si fara multe chestii prin jurul ei denota cel mai probabil o fata serioasa, iar o fata serioasa nu se combina asa de repede cum crezi tu, se combina mai greu, adica ai de muncit, greu de crezut nu? Cel mai bine ar fi sa le cunosti in realitate pentru ca acolo iti dai seama de mult mai multe chestii, si inca o chestie, nu te mai stresa sa cauti subiecte pentru ca e un efort care iti mananca energie, iti distruge psihicu, si daca te mai lasa si cu buza umflata dai in depresii si in alte alea, crede-ma ca o fata cu care te potrivesti subiectele vin de la sine natural, nu trebuie sa stai sa te gandesti la ele, daca tu stai si te gandesti "ce sa mai zic ca sa nu o plictisesc, ce sa mai zic ca sa continui conversatia" inseamna ca e o conversatie artificiala care nu duce la nimic.