| robertpc162 a întrebat:

Salut. Părinți mei nu se înțeleg bine de la o vreme. Tata s-a schimbat de la o vreme și se gândește doar la el și nu la noi. Nu vrea să ne lase bani pentru mâncare. Nu știu ce să fac. Cum fac să-i unesc iar?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Nu prea stii ce e intre părinții tăi si atunci e cam dificil să intervi.Dar poti in schimb sa ai o discuție scurta cu tatăl tău si sa il întrebi dacă are ceva pe suflet, poate ajuta.

Răspuns utilizator avertizat
| Freya1 a răspuns (pentru Harfagre):

Stiu ce spui, dar cred in acelaș timp ca daca un părinte este intrebat de copilul lui ceva de genul el la rândul lui va realiza ca nu e ok ce se intampla, ca deja copii simt, realizeaza si lucrurile trebuiesc rezolvate cumva.Pentru ca de multe ori părinții merg pe premiza "ce stiu ei ca sunt mici?" Sau "ei sunt cu a lor nu baga in seama atatea" sau "ai un acoperiș deasupra capului, ai ce mânca nu are ce sa iti trebuie mai mult?"

Răspuns utilizator avertizat
| Refresh0 a răspuns:

Bună! Pentru mângâiere, liniște și o iubire adevărată, te invit să o cunoști pe singura Persoană care le poate oferi. Doar Dumnezeu te poate împlini în viața aceasta. Deși poate nu îți vine să crezi, El te cunoaște și te iubește pe tine personal. Dacă îl ai pe El atunci vei înțelege adevarata fericire si dragoste, pentru că El e dragostea. Te invit să Îl cunoști. Și cum altfel cunoști pe cineva decât din vorbele, acțiunile și cuvintele lui? De aceea și El a scris Biblia pentru a Se face cunoscut ție, mie și tuturor celor care îsi doresc o viață împlinită. Îți las un link pentru un format electronic, dar recomand să o cauți în format fizic. https://biblia.resursecrestine.ro