| ZXYU a întrebat:

Parintii mei au divortat am trecut peste faza asta! Acum faza e ca unul din parintii mei vrea sa mai faca un copil si eu sunt destul de dezamagit. Ceva sau cineva care poata sa ma faca mai fericit sau sa imi spuna niste vorbe frumoase?

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu! Tatal meu m-a lasat la mama cand aveam 4 ani. S-a recasatorit si a facut doua fete. Astazi ma bucur ca sunt surorile mele si ma bucur ca numai sunt singur (desi sunt batran). Toata copilaria mea am tanjit sa am un frate, o sora. Asa ca bucura-te!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cel mai frumos anunț este că vei avea un frate sau o soră. Părinții tăi, aceștia pe care îi ai acum după divorț vor ca viața lor să se reîncarneze în viitorul copil.
Să ai un frate sau o soră mai mică este un lucru foarte deosevit, minunat. Tu ca frate mai mare o să ai un prieten mic, care o să te ajute în viață. Iar tu în aceată nouă familie vei învăța foarte multe despre lumea aceasta, cum să trăiești, cum să te porți cu oamenii, cum să faci pe viitor când vei avea tu familia ta.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Pai si ce daca mai vor sa toarne un plod? Fii bucuros ca o sa ai un frate/sora, nu fi magar!

| Andreeush a răspuns:

De ce te simți dezamăgit?
Mai ai alți frați sau ești singur la părinți?

| Sofer a răspuns:

Nu ai de ce sa fi trist ca o sa ai un frate/sora. E decizia lor daca asta isi doresc.

| BogdanM275 a răspuns:

Nu prea ai ce face, e decizia lor va trebui sa te obisnuiesti cu situati.

| Lovelypeaches100 a răspuns:

Poate te muti la celalalt parinte? Trebuie sa intelegi ca si parintii tai sunt oameni si au nevoie de fericire, cu toate ca parintii tai nu se mai iubesc, ei pe tine te vor iubii mereu. Crede-ma ca ei te vor iubi chiar mai mult decat pe bebelusul care o sa iasa din urmatoare casnicie.

| JulesDC a răspuns:

Eu! E decizia lor si daca ei sunt fericiti, sigur vei fii si tu avand un frate/sora. Cand va creste altfel o simti lucrul asta, faptul ca ai pe cineva langa tine mereu

| AnOnImA4109 a răspuns:

Pot zice că am pățit și eu asta, dar nu ai ce să faci, este decizia lui/ei și trebuie respectată sau dacă nu, măcar să nu te cerți cu ei din cauza asta. Dacă chiar te deranjează atât de tare poți vorbi cu el/ea despre asta. Oricum cu timpul te vei obișnui. :-) kiss