| anonim_4396 a întrebat:

Salut.

Pe scurt, am 26 de ani si nu am fost niciodata cu o fata. Mi-e frica sa vorbesc cu ele ca nu stiu ce sa spun. De vrajeala si dus cu zaharelul nici nu mai zic. Deja simt ca imi trece tineretea si eu nu am tinut in brate nici o fata, nici macar prieteneste in gluma. Prieteni aproape deloc in ultimul timp, anturaj deloc.

Nu stiu ce sa fac si de unde sa incep, mi-a cazut moralul de tot in ultimul timp.

Răspuns Apreciat de Editori
| Vali215 a răspuns:

Salut! Încearcă să ieși din zona de confort și bagă-te în seamă cu oricine, nu doar cu fete, cu orice persoană. Te ajută să fii mai sociabil. Nu am cum să-ți ofer o pastilă magică care să te facă mai încrezător și crede-mă, nimeni nu-ți va oferi ceva de genul ăsta. Totul depinde doar de tine. Dacă nu acționezi acum, atunci când?
Chiar dacă o să fii ignorat sau ceva nu iese bine, nu e niciun bai, este o simplă experiență care te va învăța ce să faci sau nu pe viitor. Nu o să te mănânce nicio fată dacă te bagi în seama cu ea, poate chiar o să găsești pe cineva pe gustul tău. Sper că te-am ajutat, multă baftă!

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Hai sa fim gandim rational, media unei vieti in Romania a unui barbat este de 73 de ani, tu ai 26 de ani,practic mai inca multi ani de trait,desi nici vorba de imbatraneala sa fim realisti, totul este sa faci ceva in prezent,vorbeste cu o fata pe internet ca inceput,apoi va vedeti real,dar sa fie din orasul tau,fetele simt disperati =nu le plac, fetele simt cand nu ai mai facut sex de mult si vrei doar sex =nu le place, fetele simt ipocrizia, asa zis dusul cu zaharelul, fetele vor un barbat hotarat, simpatic fizic, deschis, cat de cat sociabil, faptul ca nu vrei sa iesi din zona de confort nu este o scuza, majoritatea nu vrem in fapt 20% din populatia lumi iasa din zona de confort restul stagneaza, traiesc modest sau macar inearca sa faca un pas, nu considera fetele zeite, ca sunt oameni atat

| anonimg a răspuns:

Fara scopul casatoriei, si fara a fi pregatiti pentru acest lucru, o relatie cu persoanele de sex opus va duce la esec, adica la suferinta.
Cartea "Iubeste inteligent" te va scoate din starea in care te gasesti aratandu-ti cu adevarat cum stau lucrurile si cum ar trebui sa le privesti.
https://www.viatasisanatate.ro/iubeste-inteligent

| Bizon95 a răspuns:

Daaaaaa, fetele sunt niste capcauni care musca daca te apropii
FFS, du-te la ea si vorbeste, nu conteaza ce spui, nu conteaza ca te faci rosu ca racul, data viitoare cu urmatoarea fata o sa fii mai destupat la melodie samd

in plus cauta pe google "arta seductiei" si mai ia niste idei si de acolo

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aualeu undes barbatii in ziua de azi.

| f2ff2fl12f a răspuns:

Sunt si eu in aceeasi problema, doar ca eu am 16 ani. Problema la mine este ca de la 11 ani nu am mai vazut o fata in fata mea deloc, nu am mai vorbit, nu am tinut in brate o fata, nu am avut o prietena niciodata. sa nu ami spun de primul sarut sau primul contact sexual (protejat). Nu stiu ce sa fac, ma simt singur si parca viata mea nu mai are rost. m-am gandit de multe ori sa ma sinucid dar mereu m-am gandit la lucruri frumoase, m-am legat de anumite lucruri sa nu fac o asa greseala. Stiu ca va veni timpul dar. eu stau de la 11 ani doar in casa, am iesit afara de foarte putine ori, motivul este ca nu am cu cine sa ies. Nu am prieteni, in bloc nu sunt baieti de varsta mea, fete nu mai spun. Singurii pe care ii vad zilnic sunt parintii mei, fiind cu ei in casa zilnic. E rau. rau sa nu ai pe cineva sa tii in brate, in afara de parinti. Sa simti viata, sa ai primul sarut, primul contact sexual, sa ai pe cine tine de mana. Dar va veni si timpul ala.