| anonim_4396 a întrebat:

Salut,poate nu vorbesc in contextu potrivit,dar de ceva timp ma confrunt cu niste probleme foarte grave: Din luna Decembrie am avut probleme de sanatate,am avut o raceala puternica,mi-am revenit,dar dupa mi-a mers extrem de prost, chiar si la scoala, aproximativ 3-4 luni chiar si acum, si nu stiu ce sa mai fac, mi se intampla numai lucuri rele.Am ajuns la concluzia ca cineva vrea sa-mi faca rau,cred ca mi s-au facut vraji? Oare este posibil?,sau este din cauza ca nu am mai mers la biserica?, nu mai stiu ce sa fac sunt disperat. ma afecteaza foarte mult probleme astea, si nu pot sa mai fac nimic din cauza lor.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Eu nu cred ca-i nimic la mijloc, dar daca pe tine te linisteste asta, de ce nu tii post, ca tot suntem in postul Pastelui?
Mergi sa te spovedesti si sa te impartasesti de Paste si probabil ca toate se vor schimba in bine!
Cat privesc problemele de sanatate, ajuta-le un pic cu 2-3 grame de vitamina C pe zi sa-ti intaresti sistemul imunitar!
nu-ti fa probleme, nu-i doza mare deloc!

| Andersen2k18 a răspuns (pentru Violleta2022):

Tin post, si chiar vreau sa ma spovedesc, am o banuiala ca mi s-au facut farmece, dar e doar o banuiala, preotul stie mai bine.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Andersen2k18):

Eu nu cred in farmece.
Si apoi, de ce ti-ar face cineva ceva? Esti bogat?
Ai avere mare, te invidiaza cineva, i-ai furat nevasta unuia?

Nu prea face sens ce spui, pentru ca farmecele nu se fac la copii, deci, nu ai nici un motiv pentru asta.

| danay72 a răspuns:

Nu te ingrijora. Toti avem perioade bune si mai putin bune. E adevarat ca daca te straduiesti sa te apropii de Dumnezeu, el te ajuta. Dar nu inseamna ca cineva ti-a facut vraji.

| Andersen2k18 a răspuns:

Am citit ce mi ati spus, dar eu tot cred e ceva la mijloc.

| Andersen2k18 a răspuns:

Va multumesc pentru raspunsuri voi face tot ce pot.

| Pandaaaaaaaa a răspuns:

Fii tare, dupa rau vine intodeauna bine.

| Dcide5 a răspuns:

In cazul scolii probabil e din cauza ca ai lipsit si nu o tii cu restul. Incearca sa iesi din zona ta de comoditate si roaga un coleg sa-ti explice ce nu intelegi.
De biserica nu prea cred ca trebuie sa-ti faci griji, eu unul cred ca a fost facuta doar sa dea speranta oamenilor in unele situatii sau sa ajute conducatorii unei tari... nu conteaza.

Viata e un echilibru, stii?
Daca se intampla ceva rau, mereu vine binele sa balanseze.

Ti-as fi zis sa fii mai optimist dar eu singur sunt pesimist deci...

sper ca te-am ajutat.