| ANONIM12737 a întrebat:

Salut, prietena mea încă e virgina din ce a dat ea de înțeles. Când o mai chem pe la mine sau ceva sa stam doar noi doi, brusc nu-mi mai răspunde la mesaje decât peste câteva ore și atunci cu un alt motiv total diferit de ce vorbeam înainte, ceea ce a dat de înțeles ca nu vrea sa vina deoarece se va gândi ca vom face sex, eu i-as zice ca nu doresc asta dacă ea nu e pregătită, credeți ca e ok sa-i zic asa sau sa o las în plata Domnului? laughing eu zic ca prima varianta e cea mai ok, cu aceasta ocazie mi-as salva și eu reputația de a nu ma crede un obsedat, cand chem mai mulți acasă la mine. Vine fara nici o problema.

Răspuns Câştigător
| ania a răspuns:

Fata care nu vrea să se culce cu tine, va găsii explicați, scuze și justificări la orice incercare de-a ta.
Fata care te vrea. Nu se scuză, nu-și cere scuze, nu se justifică. Ci face tot posibilul să fie cu tine.

| suvabruma a răspuns (pentru ania):

Nu mi se pare corect ce spui, daca fata are anumite motive pentru care nu vrea sa-si inceapa viata sexuala? e oribil sa crezi ca o relatie inseamna doar sex si atat, dragostea nu cere sex. poate pur si simplu nu e pregatita dar pot fi alte sute de motive. eu cred ca comunicarea e cheia intr-o astfel de situatie, ea nu are curajul sa-i spuna, asa ca el trebuie sa-si exprime intentiile in legatura cu vizita ei.

| DeMicUnCălător a răspuns (pentru suvabruma):

Eu n-am spus și nu cred că o relație constă doar in sex.
O relație sănătoasă e ca o farfurie de ciorbă delicioasă in care există foarte multe ingrediente. Elimină sarea și rămăi cu niște legume fierte.
Că ție iți place sau nu, Adevarul este că cel mai important ingredient dintre bărbat și femeie este și va rămăne sex-ul, la fel ca sarea in ciorbă

14 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Ia- o de nevasta și vine și singura, dacă nu ești pregătit pentru asta, își pierde tipul cu tine oricum.

suntserios
| suntserios a răspuns:

E clar ca nu e pregatita de pasul asta si nu se simte confortabil in situatia de a fi singura cu tine.

| sierra1 a răspuns:

"prietena mea încă e virgina"
"nu mi mai răspunde la mesaje decât peste câteva ore"

ce are una cu alta?
E evident că nu (te) vrea. Incearcă in altă direcție

| ANONIM12737 explică (pentru sierra1):

Stai liniștit ca o cunosc eu mai bine pe dansa, eu am petrecut timp cu ea sa mi dau seama ce fel de persoana e, nu tu. Vorbești doar din 'auzitele mele' și pe o parte te înțeleg, dar nu i asa cum zici tu happy

| Freya1 a răspuns:

Cred ca ai putea sa ii explici totuși chestia asta.
Ii spui ca nu o mai chemi dacă nu se simte confortabil, dar ii și explici ca nu o făceai din considerente sexuale.
Dacă nu se simte bine sa mai dezbata subiectul îl lași asa pana va veni momentul potrivit.

| IceRope a răspuns:

Poate că mai este virgină doar pentru tine, nu și pentru altul. Adică, tu doar cu pupatul și cu bănuții, iar altul cu tăvălitul. Sunt destule cazuri. Faza asta se știe din bătrâni. E și o expresie: unul cu mălaiul, iar altul cu fwtaiul. Stai relax, nu ești nici primul și nici ultimul în situația asta. Sunteți mai mulți. laughing

| ANONIM12737 explică (pentru IceRope):

Am luat în calcul și varianta, orice e posibil, o sa discut oricum cu ea ca nu vreau sa facem doar cu sex, și cu timpul o sa mi dau seama și de lucrul asta dacă e adevărat sau nu. Dar oricum nu cred ca ai dreptate din motive pe care n are sens sa le dezvolt aici.

| IceRope a răspuns (pentru ANONIM12737):

Dacă am sau nu dreptate știe doar ea. Detaliile date de tine sunt extrem de puține pentru a da un verdict clar. Cred că ești cel mai în măsură să clarifici treaba. Iar pentru asta trebuie să ai o discuție cu ea, să vezi cum se învârt rotițele. Dar, ai grijă cum pui problema, fiindcă s-ar putea să o faci să se apere și mai tare. Ține minte: mintea femeii o poate înțelege doar dracul.winking

| ANONIM12737 explică (pentru IceRope):

O sa-i zic cât sa tina cont ca nu vreau doar sex de la dansa, de restul oricum aflu eu singur, ca nu i nimeni prost

| SuperCoolDude a răspuns:

Suparatl-te pe ea ca nu vrea sa stea cu tine laughing
Apoi discutati situatia la rece, facand-o sa intelegi ca nu o chemi la tine acasa la film doar ca sa ****

E imposibil sa aveti o relatie daca nu petreceti timp impreuna. Fie la ea, fie la tine

Daca nu intelege asta, atunci e prea panicata

| ANONIM12737 explică (pentru SuperCoolDude):

Mai bine i as zice la modul asa mai la caterinca. Gen ii zic asa 'pe tine ca să ne uităm la un film trebuie sa ne chemam și prietenii laughing' și după sa-i zic la modul serios ca e ok dacă nu vrea sa facem sex și ca trebuie sa facem și astfel de activități împreună. Nu vreau doar asta cu dansa mai ales dacă nu e pregătită

| SuperCoolDude a răspuns (pentru ANONIM12737):

Asa ma baiatule ma big grin tocmai ti-ai dat raspunsul singur.

Comunicarea.

Ea mai mult ca sigur are o frica legata de tine. Tu trebuie sa o aflii.

Vorbeste deschis cu ea. Doar nu ii e frica de vorbit laughing nu?