| catalinutzu780 a întrebat:

Salut! Prietena mea s-a despărțit de mine și sufăr foarte tare.S-a despărțit de mine din cauza ca lucram prea mult și s-a obișnuit mai mult fără mine.Ce credeți ca ar trebui sa fac ca să o aduc inapoi?

8 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Trebuie sa gasesti un echilibru intre viata profesionala si cea personala.
Altfel vei pati la fel cu orice femeie.

| Freya1 a răspuns:

Nu sa obisnuit fara tine, și-a dat seama ca vrea altceva.De aceia e bine intai sa iti dai seama de priorități si dorințe înainte să te implici intr-o relatie.
Plus ca o data ce ai o relație trebuie sa iti organizezi timpul in asa fel incat sa va convine amândurora mai ales daca aveti până în 20 și un pic de ani.

| cristimihailov a răspuns:

Nimic, cauti alta care sa te accepte asa cum esti.

| Eisenheim a răspuns (pentru cristimihailov):

Corect,sa caute una care îi plac banii, și atunci poate sta el la lucru 15 ore, că băieți găsește ea nu-i problema laughing

| cristimihailov a răspuns (pentru Eisenheim):

Nu Boss, alta care lucreaza mult. E mai simplu.

| ywar a răspuns:

Pai nu mai lucra asa mult. Ce sa-ti spun? Nu le poti avea pe toate in viata asta: si bani, si iubita, si liniste, si vacante, si prosperitate.
Viata inseamna o balanta care se inclina intr-o parte sau in alta. Cand se pierde echilibrul, exista ceva (un eveniment) care aduce totul la starea de echilibru initiala. Mai multa credinta in Dumnezeu si mai putin accent pe soarta.
Accepta ca nu a fost pentru tine si gata. Bucura-te ca universul te-a scapat de un om superficial. Invata insa din toate astea.

| AliGab a răspuns:

Nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă ea nu a vrut în ruptul capului să se împace cu tine, atunci las-o să plece. Uneori e mai bine să rupi anumite legături, deoarece acestea dor. Tu concentreză-te momentan pe cariera ta iar cu timpul o vei uita.