| anonim_4396 a întrebat:

Salut "prieteni"! Nici nu stiu cum sa ma exprim si cum sa incep. Scriu din inima si sunt cat se poate de sincer si sper sa primesc niste sfaturi si raspunsuri. Deci, acum o luna m-am despartit de fosta, de fapt ea s-a despartit de mine pentru a se impaca cu fostul ei, mna proasta alegere. Am trecut foarte greu peste, sau de fapt nici nu stiu daca am trecut inca peste. Buuun, am incercat toate modalitatiile posibile pentru a o uita si am decis sa-mi caut o relatie "pansament" in speranta sa o uit, dar degeaba, nici macar putin, mereu unde merg o vad pe ea si cand ies cu actuala parca o vad pe ea, o visez noaptea, am nopti in care nu dorm si stau ca un fraier si ma gandesc la ea si acum sa va zic buba. Fata cu care sunt impreuna s-a indragostit de mine, se comporta foarte frumos cu mine, deja se gandeste sa ne mutam impreuna. Eu nu am astea in gand acum, nici nu stiu daca simt ceva pentru ea m-am pus cu ea doar ca sa o uit pe fosta dar cum v-am povestit totul a fost in ZADAR. Nici nu vreau sa o fac sa sufere pentru ca stiu cum e sa suferi din dragoste si nu ii doresc asta pentru ca e o fata minunata. Spuneti-mi ce ar trebui sa fac, voi baieti sau fete ce ati face daca v-ati afla in postura mea? astept cat mai multe sfaturi. Multumesc

4 răspunsuri:
| Nemessys a răspuns:

Iti asumi asta ca un barbat adevarat ce esti happy Orice alegere ai face, tot nu-i bine. Ai cautat si tu o relatie de tip pansament. Te-ai folosit de ea ca sa o uiti pe fosta (lucru care nu s-a intamplat).
De ce ai mai intrat intr-o relatie cu ea daca nu ai iubit-o? Hm? E frumos sa minti?

| Crackman a răspuns:

Frate ai 2 variante
1. Fii barbat si uita jigodia care o sa vina la sex si la tine dupa ce se satura de fost, vezi daca chisr merita fata respectiva ca doar asta conteaza mult.
2.Nu o mai fsce sa piarda timp aiurea ( implicit al tau )

| Vântulalb a răspuns:

Hahaha, tu ai fost pansament pentru fosta. Realizezi asta? Din moment ce te-a lasat pentru fostul ei, cu care hopa! s-a impacat, nu mai merita nici un gand al tau. Numai ca deh, unora le place sa sufere dupa fete neserioase. Eu zic spune-i din timp actualei ca este pansament si sa nu-si faca vise cu tine. Altfel, complici totul.

| NarcisIfrim a răspuns:

Salut, chiar îmi pare rău că ai făcut alegerea asta. Sunt sigur că ai fi putut și singur să treci peste, dar ai ales cea mai ușoară metodă, să te folosești de o persoană.
Gândește că persoana aceea nu are nicio vină pentru suferința ta, ia doar sa îndrăgostit de tine. Nu ar fi trebuit niciodată să faci gestul acesta, e o chestie urâtă, și dacă îți seară întâmplat și ție ai suferi dublu.
Singura metodă ca să uiți, e să nu te mai gândești, pentru că ea niciodată nu se va întoarce la tine, deja și a făcut viața.
Tu încearcă să te îndrăgostești de persoana care te iubește, și care nu te ar lăsa niciodată pentru fostul.
Nu știu câți ani ai, sau ce fel de gândire ai, dar fii bărbat În situația aceasta și alege cu capul și rezolvă cu inima.
Oricum îți stă mai bine în brațele persoanei care te iubeste decât la picioarele cuiva care nu te iubește.
În final îți pot spune, dacă tu vei rănit pe fata aceasta, și spun din propria experiență, vei suferi dublu și te vei bate cu capul de pereți.
Roata mereu se va intoarce!