| Ira a întrebat:

Salut, prietenul meu e plecat peste hotare.Am inceput sa observ ca s-a schimbat:sa facut mai brutal, mereu aud din partea lui cuvinte urite ce se refetra in partea mea, chind il intreb de cunoscutii lui de acolo(si daca intreb de fete) indata se incepe o cearta.Imi puteti spune ce se intimpla, si ce pot face ca sa salvez relatia noastra? din timp va multumesc... happy

3 răspunsuri:
| liliana83 a răspuns:

Incearca sa nu mai fii asa insistenta in a-l intreba despre fete. daca a plecat la munca sigur ca nu se gandeste la o alta relatie asta daca nu are motivele lui. nu te supara dar pe uni baieti care chiar sunt adevarat(sinceri, iubitori, cred intr-o relatie) nu le place sa auda intrebari de genu:ai gasit vreo gagica? etc. pentru cuvintele urate ar trebui sa le analizezi sa-ti dai seama care-i motivul. iar daca e asa cum zici tu incearca sa-l intrebi ce are de gand sa faca.sa-ti spuna clar daca vrea sa mai stea cu tine sau doar e stresat. succes.happy

| cyufulyky a răspuns:

Mmm in primul rand incearca sa scrii corectc a sa te inteleaga si lumea...in fn trecem peste asta...

pai provoaca-l la o discutie si intreaba-l ce vrea sa faceti in viiotr...crea sa ramnetzi impreuna sau nu... daca nu asta este ...incearca sa uiti majoritatea relatiilor la distanta nu tin...nu vreau sa te descurajez dar asta e adevarul...

succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca ochii care nu se vad..se uita! Din pacate ei nu prea pot sta singuri mult timp. Cred ca ar fi bine sa te retragi si sa astepti sa vezi daca te va cauta sau... Atunci vei stii ca acolo are o alta viata. Nu este normal sa se poarte urat daca are pe altcineva. Ce va face daca cumva va veti casatori? Putin probabil! Normal ar fi sa iti spuna ca nu mai vrea sa continue relatia. Tot normal este ca tu sa nu permiti sa ti se vorbeasca urat.