| prodsek a întrebat:

Salut,recent am facut o rezervare la un hotel din Grecia, aceasta rezervare nu cerea card de credit, decat nume si telefon. Daca am anulat rezervarea si avea 30% taxa de anulare, poate cumva sa imi ceara banii respectivul hotel fara card de credit?

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Daca rezervarea a fost gratis, doar cu nume si nr. telefon, nu are din ce sa-ti opreasca 30%.

| kandaraki a răspuns:

Pai avea 30% taxa de anulare mentionat? atunci ce te vaiti - era scris ca percep taxa in caz de anulare, atunci asta e. Daca nu ai achitat doar ai rezervat online, nu are cum sa iti ia nici o taxa, fiindca elementar nu te vei prezenta acolo, logic?
pe viitor daca vei mai rezerva si intr-adevar vei ajunge si sa achiti, te vor refuza!