| GLA a întrebat:

Salut si la multi ani! Cer parerea celor peste 25 de ani si cu ceva experinta, vorbesc cu o fata si ramane sa ma vad cu ea, are 19 ani, mi-a marturisit ca a avut o relatie serioasa de la 15 jum pana la 17 si cateva incercari din care una de doua luni cu unu de 40 de ani, a vrut sa vada cum e, asa mi-a spus, voi ce parere aveti, adica ce impresie v ar face, v ar deranja trecutul ei?

Răspuns Câştigător
| romeo78 a răspuns:

Într-o relație serioasă sau nu, trecutul trebuie să fie trecut!
Nu suntem preoți care să spovedească.
Fiecare persoană este liberă să facă ce vrea cu viața ei!
Ceea ce contează este timpul prezent! Ce vrea ea și ce vrei tu! Dacă cele două dorinți nu sunt identice, vor urma mari dezamăgiri.
Și, băieții au fantezii, chiar relații cu persoanele mai în vârstă.
Să te preocupe prezentul, nu trecutul. Fii sigur că fiecare relație a fost o lecție pentru fată!

| anonim_4396 a răspuns (pentru romeo78):

Cel mai bun raspuns.

| GLA explică (pentru romeo78):

Aveti mare dreptate, doar ca totusi este putin ciudat ca varsta ei, nu o judec, o sa ies cu ea sa o cunosc mai bine si sa vad ce are in cap. Multumesc frumos pentru sfaturi!

| romeo78 a răspuns (pentru GLA):

Persoanele tinere care ies cu persoane de aproape vârsta părinților lor, o fac din cauza educației primite, mai exact a faptului că aceste persoane au fost ferite excesiv de probleme. O persoană în vârstă le oferă un sentiment patern de confort, siguranță și încredere.
Priviți aici unii tineri ce scriu aici, referitor la orice fată și veți înțelege de ce tinerii preferă o persoană matură!
Tinerii pun etichete, jignesc ușor, se gândesc doar la sex, nu au o stabilitate financiar-economică.
Știți, pentru o aventură e bun un tânăr. Dar, dacă acel tânăr nu este bun pentru o relație serioasă, fata caută un om mai matur!

48 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Da pentru ca nu e normal ca una de calibrul ala sa se uite la un post - pensionar. E bine ca a recunoscut & ar fi usor de bagat la pat daca vrei so folosesti pe termen scurt

| darrio2007 a răspuns:

Trecutul nu m-ar deranja ci alegerile ei. Ma refer la relatia cu cel de 40. Modul ei de a gandi cam lasa de dorit. Posibil sa-ti spuna pas, intr-o zi cand nu te astepti. Si culmea ar fi, pentru vreunul care i-ar putea fi tată.

| GLA explică (pentru darrio2007):

Da tot ce este posibil, acum depinde daca isi schimba gandirea, depinde de ea daca nu,. imi fac treaba cu ea o perioada si aia e ce sa ii fac

| darrio2007 a răspuns (pentru GLA):

Nici tu nu gandesti prea bine. Nu e bine nici sa te folosesti de ea dupa bunul tau plac. Poate ca va exista acea chimie intre voi, cine stie!

| GLA explică (pentru darrio2007):

N am zis ca vreau neaparat asta, mai intai vreau sa o cunosc sa vad ce caracter este si ce are in cap la 19 ani, daca vad ca nu este ce trebuie aia e

| darrio2007 a răspuns (pentru GLA):

Ce caracter este? Pai, eu deja mi-am facut o parere despre caracterul ei. Tu nu ai reusit asta?

| GLA explică (pentru darrio2007):

Ca este dupa bani sau la ce te referi?

| darrio2007 a răspuns (pentru GLA):

N-ai inteles nimic. Are tendinte spre barbati cu mult mai batrani decat ea.

| GLA explică (pentru darrio2007):

A da asta am inteles si eu, din ce mi-a spus doar ala a fost asa, restul au fost pustani de varsta ei sau poate putin mai mari

| sabin89 a răspuns:

Poate şi cu tine o vrea tot aşa, să vadă cum e. Nu prea îţi înţeleg ezitarea. De ce tocmai cu asta? Nu sunt fete destule în ţară? Fii şi puţin raţional. Îndreaptă-ţi ochii (şi inima) spre una cu principii mai bune.

| GLA explică (pentru sabin89):

Mai, este destul de draguta, adica imi place cum arata, de vorbit dabia din seara asta am inceput si cred ca vorbim de 4 ore continuu deja, nu stiu ce sa zic de treaba aia cu 40, nu stiu ca a avut in cap, o sa incerc totusi sa o cunosc mai bine sa vad ce are in cap, cat despre alte fete, nu sunt nici brad pitt sa am asa succes la fete, dabia am gasit o pe asta ))))

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru GLA):

E foarte simplu. S-o fi saturat de astia tineri care au in primul rind in cap placerea proprie si eventual mai si termina in 2 minute si 15 secunde...winking

| alex084752 a răspuns:

Yakss. ce *** sa vezi ma cum e. pai una la 19 ani cu unu de 40 de ani laughing))... aia in afara de faptul sa ii cheltuie banii nu mai are ce vedea la el laughing)

| Freya1 a răspuns:

Prima relație nu e mare chestie ca majoritatea trecem prin asta la varsta mai mici, mai mari.De a doua relație nu stiu ce sa spun, daca a întreținut relații intime cu el, daca s-a simtit atrasă de el sau daca era si însurat e cam aiurea.Dar cine sunt eu sa judec, poate e o fata ok.Asa ca incearca sa o cunosti mai mulți și mai bine.

| GLA explică (pentru Freya1):

Da pai asta e cam ciudat, relatia ei cu unu atat de in varsta fata de ea, sa vedem ce iese cand o sa o cunosc mai bine si sa vad ce naiba are in cap

| Catrice a răspuns:

Peste 25?! Ca atat ai si tu?
In this case...
...mi se pare cam mare diferența de vârstă

| GLA explică (pentru Catrice):

Pai este mare diferenta dar eu am intrebat altceva, daca ar deranja pe cineva treaba asta

| Catrice a răspuns (pentru GLA):

Nu ar trebui ca tu sa știi dacă te deranjează sau nu?! Că nu X și Y stau cu ea.

| GLA explică (pentru Catrice):

Eu nu stiu ce sa zic, nici da nici nu, doar am fost surprins ca nu ma asteptam, bine nu e singura de genul dar eram curios alti baieti cum ar proceda

| Nemessys a răspuns:

Poate si tu esti un,, vreau sa vad cum este", te-ai gandit la asta?

| raMLesS a răspuns:

Ce dracu sa aiba in cap cand umbla cu unu' de 40 de ani? Ala poate sa-i fie si tata.
Acum pe bune, alte fete nu gasesti? De ce acceptati victime si ciudate in viata voastra? Chiar nu va respectati deloc timpul?
Nu stiu ce aveti unii barbati, dar va place sa tineti in viata voastra toate stricatele.

| GLA explică (pentru raMLesS):

Daaaa stiu si eu ca este foarte ciudat si probabil are ceva la cap daca a facut asa ceva ma gandeam sa incerc sa o cunosc mai bine ca poate macar ma aleg cu o prietenie

| alexalx1234 a răspuns:

E o panaramă omule. Cum să se pună cu unul de 40 de ani când ea are 19? Auzi la ea "să vadă cum e". Pe ăla l-a rupt de bani și și-a tras-o cu el. Cel mai probabil așa va face și cu tine.

| Mipasususuyamyamyam a răspuns (pentru alexalx1234):

Ce legatura au banii laughing

| GLA explică (pentru alexalx1234):

Cu banii nu ii merge, n-are cum sa ma faca pe mine cineva cu banii oricat de frumoasa ar fi ii dau un par in cap cat deste sex asta chiar nu m ar deranja, pentru o perioada ar fi buna sa imi fac treaba cu ea, acum depinde sa vad ce are in cap, am mai judecat o eu pe una dupa trecutul ei si pierdusem o super fata si acum ma oftic, asa si cu asta acum ca a facut ce a facut nu pot sa o judec prea tare, doar ca a fost prostuta atata tot, zic si eu

| Berlinu a răspuns (pentru GLA):

''ii dau un par in cap''
''imi fac treaba cu ea''
Ai un caracter absolut infect.

| GLA explică (pentru Berlinu):

Cred ca este la mintea prostului ca sunt doar niste expresii si nu ai cum sa judeci sau deja sa stii cum este un om, dar si asa mersii la fel, sper sa inceapa sa te duca capul ala mai mult in 2021

| Berlinu a răspuns (pentru GLA):

Expresii de oameni care se spala doar cand e luna plina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu m-ar deranja, Caut una exact cum ai descris cu diferentele de varsta similare happy

| GLA explică (pentru anonim_4396):

Mi s-a parut ciudat cand mi-a spus, desii am apreciat ca este sincera totusi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Absolut nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mi-ar pasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"cer parerea celor peste 25 de ani si cu ceva experienta"
Deci ai peste 25 de ani si esti atras de o tipa de 19 cu ceva daddy issues.Ce dragut.
Nu vad ce relevanta are trecutul ei.A vrut sa vada cum e, a vazut si probabil i-a placut, altfel nu ar mai fi acum cu tine.

| GLA explică (pentru anonim_4396):

Am 25 de ani ))))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E normal sa experimentezi.

| Jus7t a răspuns:

A stat împreună doi ani cu un tip.
Câteva încercări.
O încercare cu un tip de 40 timp de două luni, apoi a ajuns la o anumită concluzie, pe care o puteai scrie dacă o știai.

Care e problema? Nu m-ar deranja.
Mă deranja dacă înșela.
Dacă e pițipoancă.
Dacă e proastă.
Dacă are caracter nașpa.
Dacă e egoistă, manipulatoare.
Dacă e închisă la minte.

Tu ieși cu ea și cunoaște omul, îl cunoști în timp, vezi cum vorbește, cum gândește, cum se comportă, ce caracter are, ce îți spune intuiția în legătură cu ea, et.fking.t.

| GLA explică (pentru Jus7t):

Da ai dreptate, asta o sa fac, o sa ies sa o cunosc mai bine sa vad ce are in cap, sa vad ce caracter este. Multumesc frumos!

| Jus7t a răspuns (pentru GLA):

Cu plăcere!
Îți urez succes și să ai un an nou mai bun ca cel precedent big grin

| GLA explică (pentru Jus7t):

Doamne ajuta si tie iti urez un an cat mai bun si succese!

Răspuns utilizator avertizat
| TLF92 a răspuns:

Cerei-o lui CLINT te va ajuta e expert in seductie dar nu a atins o femeia la 24 de ani ai lui

| TLF92 a răspuns:

Parerea mea, nu stiu cazul tau repet, dar pentru unu care nu a avut tangente cu femeile eu sunt de parere ca e mai bine decat nimic

| xXVranceaXx a răspuns:

Băi băiatule, bagă un sentimente.ro sau Tinder
Fata asta o să-ți bată joc de tine
Cum mă 40 de ani? Asta-i sănătoasă la cap?
Fugi de ea mai repede!

| Mipasususuyamyamyam a răspuns:

Nicio parere. A incercat, n-a mers, a trecut peste. Ce mai conteaza?