| anonim_4396 a întrebat:

Salut! Sunt baiat si fac 17 ani in martie 2022. Ideea e ca nu am reusit sa imi fac pana acum o relatie (sunt a zecea). Nu ma consider o fire timida, imi place sa comunic, dar nu am gasit inca cheia succesului pentru a-mi face o prietena. In ultimele zile am suferit mult din cauza ca sunt singur si m-am cam inchis in mine... Ce ar trebui sa fac in situatia asta?

Răspuns Câştigător
| Cybele a răspuns:

Bună! Ieși din casă cu prietenii, instaleaza Tinder sau fii indraznet si apropriete de o fata. Daca te refuză nu ai nimic de pierdut. Problema e ca multor oameni le e teama de respingere. Daca poti sa treci peste asta si sa te doara undeva ca te respinge, ai mult de castigat in viata.

| TheCuriousCat a răspuns (pentru Cybele):

Mulțumesc din suflet!

5 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
O sa ai timp destul sa-ti faci o iubita, prietene banuiesc ca ai pe la scoala si in viata de zi cu zi.
Abordeaza pe strada sau chiar si online o tipe care iti plac.
Poti sa incepi chiar de azi.
Succes!

| Violleta2022 a răspuns:

Sa-ti faci prieteni la scoala si sa iesi din casa!
Sunt convinsa ca liceul ala are cel putin 100 de fete din care poti sa alegi, doar sa inveti a saluta si vorbi respectuos, si cu siguranta vei gasi o fata pe masura.

| liliana77any a răspuns:

Buna!
Termina-ti studiile apoi ai tot timpul din lume pentru baieti, poate nu ai gasit persoana potrivita.
De preferat sa astepti pana la 18 ani sa ai prima relatie si sa fi atenta fiind la o varsta atat de frageda multi barbati vor incerca sa te prosteasca cu varste de 25, 26, 27 de ani.
Te sfatuiesc sa gasesti o persoana apropiata de varsta ta.
Mult succes!

| florin926481f a răspuns (pentru liliana77any):

Intrebarea a inceput cu "sunt baiat"...