| anonim_4396 a întrebat:

Salut, sunt cam supărat un pic si va rog sa ma înțelegeți, am 20 de ani am facut acum cateva zile,mi-am luat si eu primul meu servici, sunt agent de securitate la o firma privata,fac ture,salariul este minimul pe economie,am primit haine, tot ce este necesar. Vreo cateva zile am fost multumit, dar de acum încep să mă simt aiurea fața de alții, tot ma intreaba unu..alta..ce salar am ..si eu nu pot sa mint, ii spun adevarul la om! Dar se cred cam tari ca cică ei au salariu mai mare si alte chestii, de un timp au început colegii sa il vorbească pe șef si spun e ca e cam hoț și nu prea da banii ..acum a rămas sa aflu cand va fi data de salarizare, mai bag si ture forțate dar a spus că acum cat are e o problemă. Si vin niște oameni și ma bagă la normal! Eh m-am cam descurajat! Nu stiu ce sa mai cred! Imi vine sa imi dau demisia! Ajutati-ma cu un sfat?

5 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Nu te lua după ce spun alții, ești abia la început.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Sunt angajați la privat care lucrează 8 ore numai in picioare si fac 3 ture la un salar minim pe economie. Ești la început. Nu da crezare oricăror vorbe, așteaptă sa vezi de unul singur care este situația. In oameni nu se poate avea încredere, multi îți vor răul. Asculta de sfatul părinților si nu pleca pana nu te convingi singur. Si in acest timp mai căuta, poate o sa găsești un post mai bun si mai plătit. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Parinții imi spun sa vad care e treaba deocamdata

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asculta-ti parintii.

| Clarity a răspuns:

Trebuie sa realizezi ca in țara nu ii ușor sa ai un loc de munca, o sa fie foarte ciudat lana te obișnuiești sa lucri cu alti oameni și ce fel de șefi poți găsi.
Ce înveți din experiența asta dacă îți dai demisia?, eu zic sa stai și sa vezi cum ii. Nu ii bagă prea mult in seama pe colegi, alti îs plictisiți și vor sa vorbească prea mult. Lucra și vezi cum ii pentru tine.