| anonim_4396 a întrebat:

Sunt impreuna cu o fata de 6 luni dar chestia e ca ea mult mai desteapta decat mine si parintii ei au multi bani, pe cand ai mei sunt niste oameni normali. Chestia e ca sunt mai mult decat sigur ca atunci cand o sa ma prezinte familiei ei, acestia sigur nu ma vor accepta. Ea ma iubeste foarte mult, la fel si eu pe ea, dar mama ei are o influenta foarte mare asupra ei, deci sigur o s-o convinga

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu vrei să așteptți să vezi ce se întâmplă în loc să-ți faci aiurea 10.000 de scenarii?

| darrio2007 a răspuns:

Probabil nu esti inca maturizat la 17 ani ai tai. Asa sunt parintii de fete, nu ai ce face.

| Broo22 a răspuns (pentru darrio2007):

19*

| darrio2007 a răspuns (pentru Broo22):

Oops, scuze!

| cristimihailov a răspuns:

Mergi pana la capat...
Inteligenta e una, consecventa e alta.

| Sekim a răspuns:

Salutare
Daca tu spui ca ea te iubeste foarte mult, NU se va desparti de tine pentru ca ii spune mama ei asta si ar trebui sa ai incredere in ea, poti sa o si intrebi asta, ce ar face daca mama ei i ar spune sa se desparta de tine, si iti poti da seama si tu, cred ca iti cunosti iubita destul de bine incat sa iti dai seama ce ar face si ce nu, daca minte sau nu. Sa stii ca ea isi va face o viata cu tine, nu cu parintii ei, deci alegerea e strict a ei, nu a lor. Simplu, daca va alege sa se desparta de tine, nu te iubeste destul, deci nu merita sa fii impreuna cu ea, mai ales daca tu ai fi in stare de orice pentru ea si ea pentru tine nu. Aici, iti dai tu seama de ce zic asta probabil.
See youwinking

| Dana1999 a răspuns:

Dacă o s o convingă înseamnă ca nu te iubește
Bucura te totuși ca ai o relație cu ea, chiar dacă nu e de durata.
Înseamnă ca esti un bărbat care are parte de femei de calitate
Acum nu trebuie sa mulțumești pe toată lumea și sa trăiești după anumite standarde

| Cristina788 a răspuns:

Ei cred că vrei sa îți bați joc de fiica lor sau ca nu va potriviți.
Cel mai bine este
sa ii faci cadouri prietenei tale ca să ii convingi că ți la ea și vorbește cu ea deschis spune-i să le explice părinților că vrei o relație serioasă
adică să vă căsătoriți

| Sekim a răspuns (pentru Cristina788):

Buna
1. Prima chestie pe care ai scris o nu are nici o legatura cu ce a intrebat pentru ca nu ai citit intrebarea sau, asta ti ai dori tu.
2. Ii spui sa le cumpere fiica, adica sa ii cumpere cadouri si sa le bage pe gat o minciuna cu o nunta sau ceva, pe care, nu se stie cand o vor face, daca o vor face. Practic, sfatul tau, pentru el e ceva de genul : cum sa te desparti de x in cateva momente. Prin absurd, el ii face cadouri iubitei lui, dar daca el nu i-a intalnit inca pe parintii ei, cum vor sti ei daca a primit fiica lor cadouri? Sau si asa in general, cum? rolling on the floor)