| anonimulllll000 a întrebat:

Sunt intr-o relatie cu o fata (sunt baiat) de 2 saptamani si incep sa fiu confuz si sa am o stare ciudata. Am impresia ca totul din partea mea e fals ca nu o iubesc cu adevarat si ca m-am racit, desi o parte din mine zice ca e doar o frica de a se intampla asta, eu chiar imi doresc sa am aceasta persoana aproape si sa nu ne despartim din cauza mea, vreau dar in acelasi timp nu vreau? O doar o simpla perioada? Ce este aceasta confuzie? Astept raspunsuri, multumesc!

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Este pur si simplu... obisnuinta, rutina, starea in care nu gasesti neaparat un rost in ceea ce faci, ca poate ai vrea sa faci altceva. Este oricum tipic omului sa faca asta. Este o perioada care o sa te definitiveze in mica parte pentru alte momente care o sa apara.

Cu toate ca esti doar de doua saptamani cu ea, nu inteleg cum de treci prin aceasta perioada, daca acum treci... mai incolo nu stiu ce sa zic. Este decizia ta ce vrei sa faci, numai tu stii. Continua ca pana acum, incearca sa gasesti frumosul in orice. Daca nu il gasesti, atunci nu este de tine.

Numai bine! ^^

| anonimulllll000 explică (pentru DoarBogdan):

Multumesc frumos! poate simt asta acum deoarece e doar inceputul unei relatii si ca mai am timp sa ard. daca o mai duc tot asa nu vreau nici sa ne despartim dar nici sa continui fals, poate e doar o impresie. mersi mult!

| DoarBogdan a răspuns (pentru anonimulllll000):

De obicei se intampla asta pe la final de relatie laughing

Ceea ce vrei nu este si ceea ce ne face fericiti deseori, pentru ca nu stim ce vrem cu adevarat.

| anonimulllll000 explică (pentru DoarBogdan):

Am inteles. si intrebarea mea este ce trebuie sa fac? sa astept pur si simplu?

| DoarBogdan a răspuns (pentru anonimulllll000):

Incearca sa faci diferite activitati cu ea, sa te reindragostesti de ea. Daca nu reusesti inseamna ca nu simti atractia aia si asta este situatia... Pana la urma conteaza sa fii fericit.

Vorbeste cu ea, comunicarea este cheia. Spune-i exact la ce te gandesti.

| anonimulllll000 explică (pentru DoarBogdan):

Multumesc frumos! Zi faina ❤

| DoarBogdan a răspuns (pentru anonimulllll000):

De asemenea!

8 răspunsuri:
| MPersephone a răspuns:

Cum sa iubesti pe cineva in doua saptamani? Eu cred ca dramatizezi situatia, probabil sunteti foarte tineri, fara multa experienta, dar iti garantez ca in doua saptamani nu te indragostesti pana peste urechi.

| anonimulllll000 explică (pentru MPersephone):

Eu cu aceasta fata ne intelegem de mult timp dar abia acum am realizat ca trebuie sa fim impreuna. poate e doar din cauza ca e doar inceputul unei relatii, nu o sa ma mai stresez ce o fii o fii, multumesc!