| trissgaoctandu a întrebat:

Salut
Sunt un baiat de 15 ani și sunt din Moldova.Prietena mea traieste in Italia si as vrea sa o vizitez ca deja imi este dor de ea. Spuneti-mi cel mai efectiv mod de a vizitao.Rog seriozitate.
Mulțumesc

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Virtual. Altfel trebuie ca parintii tai sa dea o declaratie notariala si sa ai un insotitor major. Mai trebuie si un pasaport dar nu stiu care-s conditiile in Moldova, daca-ti face pasaport. Uita-te pe aici: http://bit.ly/2os82Eb

| trissgaoctandu explică (pentru Salontanul):

Pasaport am
Problema este ca nu stiu cum sa procedez cu parintii

| Salontanul a răspuns (pentru trissgaoctandu):

Daca-i poti convinge...

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La 15 ani nu exista nici un mod efectiv sa o vezi, decat online.
Pentru o deplasare internationala, ai nevoie de pasaport si de o persoana adulta, care sa te insoteasca.
Dar, la varsta asta, prieteniile sunt ca sosetele, adica le schimbi in fiecare zi!
Asadar, skype-ul sau alte site-uri online, sunt mai mult decat de'ajuns pentru niste copilasi de 15 ani.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Fa-ti o rezervare la avion cu 2-3 luni inainte sau ia-ti bilet la autocar si efectiv te duci la ea, o sa faci mai mult pe drum dar asta e, si ar trebui sa ai si un pasaport.

| RoCkKiD a răspuns:

Efectiv te duci la ea. happy

Ieftin e cu avionul, daca iti iei biletul din timp (cateva luni in avans) vei obtine cel mai bun pret.