| Fara7390 a întrebat:

Salut TPIU!
Ce inseamna ca cineva nu are o dragoste perfecta, dar nu se dau niciodata unu pe altul?

Răspuns Câştigător
| valentinatvd a răspuns:

Nu exista dragoste perfecta, nici persoana perfecta, perfectiunea este o iluzie pe care incercam noi prea mult sa o atingem cu toate ca este imposibil.
Nu are o dragoste perfecta pentru cxadragostea nu este ca si in filme, in realitate vezi si defectele partenerului, le accepti, inveti sa traiesti cu ele. Exista certuri, neintelegeri pe care trebuie sa le lamuriti, sa faceti compromisuri, ambii. Nu exista o dragoste perfecta, dar exista o legatura stransa.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Adica sunt certuri si greseli dar n-ar renunta unul la celalat pentru altcineva.

| aneliram a răspuns:

Însemnă că nu ar renunța unul la altul chiar dacă mai au probleme sau cine se ceartă se iubește.

| udrescuf a răspuns:

Adica se iubesc chiar daca se cearta, dar daca se cearta rau vor fi suparati maxim 2 zile dar dupa aceea se vor impaca.