| anonim_4396 a întrebat:

Acum cateva zile a avut loc sa zic asa un incident la scoala. Stiti este o veche fata pe care am placut-o acum mult timp si ea desigur are viata ei iubitul ei etc suntem doar prieteni eu nu mai simt nimic acum in momentul de fata, fata de ea doar o consider o foarte buna prietena. Si stiti la scoala a inceput sa imi faca declaratii de dragoste ( in gluma ) imi spunea ca s-a despartit de ala pentru mine etc, la un moment dat chiar mi-a cerut s-o sarut eu desigur ca am refuzat ce era sa fac? laughing. Problema este ca m-a cam lasat pe ganduri de ce m-a intrebat tocmai pe mine lucrurile astea si nu pe altul? Desigur ca nu imi place de ea dar m-am gandit ca poate exista o legatura intre toate astea desii ar fi absurd asa CEVA pentru ca ea este intr-o relatie cu altcineva iubeste pe altul... etc dar ce relatie au ei 2, nu se poate numi relatie ala aproape ca nici n-o considera iubita lui... In fine TPU voi ce credeti? Cam ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Daca tii la ea, ca si prieten, trebuia sa o pupi, avea nevoie de asa ceva. Prietenul la nevoie se cunoaste!

3 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Sa te corectez: "Stiiti, este o veche idila, cu o fata, bla bla..." Fata nu este veche, idila este. laughing
Si te inseli, zici ca nu mai simti nimic pentru ea, dar parca ai incerca...
Ai doua variante, fie incerci, vezi daca "s-a stins in drum, in departari albastre" sau este inca vie, fie apelezi la vorba din popor, "cui pe cui se scoate".

| Nyko05 a răspuns:

Pai din moment ce tu, nu mai simti nimic, nu cred ca are rost sa incerci ceva, dar incearca sa vorbesti cu ea si o intrebi care a fost faza cu acele declaratii si etc. happy

| Aur3lian a răspuns:

Sa profiti de oportunitate. Poate si-a dat seama ca simte ceva pentru tine.Bafta!