| DaDiCe45 a întrebat:

Am 14 sunt băiat și am o sora de 12 ani, acum câteva minute ne-am certat și am lovit-o foarte tare la mână stângă și cred ca i-am rupt-o. Ce sa fac? Are zona unde am lovit-o de culoare rosu-mov și nu-s poate mișca mâna, plânge încontinuu și tot îmi spune ca îi va spune mamei ce i-am făcut. Cum sa o conving sa spună ca s-a lovit singura?

4 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

NU ai cum sa o convingi sa spuna ca s-a lovit singura
ASUMA-TI VINA, SI INVATA DIN EA, ca sora ta e mai mica si mai fragila, si e fata, asa ca nici macar nu te certi cu ea, cu atat mai mult sa o si lovesti, ESTE SORA TA, TREBUIE SA O PROTEJEZI

iar acum gaseste de urgenta un adult si mergeti la spital, daca nu ii pune mana in ghips o sa sufere si o sa fie si mai rau

GANDESTE-TE CUM AR FI SA FI TU IN LOCUL EI!

| flixbuster a răspuns:

Vorbeste imediat cu un adult, spune ce ai facut si sa mearga cu sora ta la spital.

| 1231242 a răspuns:

1. Ești un cretin
2. Nu cred că ai suficientă forță să îi fi rupt mână, probabil în cel mai caz e o fisură cu o entorsă suficient de urâtă care să nu îi permită să miște mâna.

| Vikaa a răspuns (pentru 1231242):

Ce-o bateam pe sora mea cand avea 12 ani, n-avea nici pe dracu, asta ca are 12 ani o doare...