| MsBlabaer a întrebat:

Am 17 Ani si Acum 2 zile am facut o mare gafa m-am certat cu fratemiu (30 de ani) el are familia lui si sta la Bucuresti iar eu nu. Intro seara pe la vreo 1:30 noaptea ma scoala mama(vitrega) din somn ca cineva bate foarte foarte tare la usa, i-am spus sa nu deschida sa-l lase sa bata in continuare (nestiind ca e fratemiu) apoi a inceput sa bata in geam (stau la parter) m-am dus speriat la geam si cand m-am uitat era fratemiu de la Bucuresti, era beat si imi spunea sa ies afara sa vorbesc cu mine eu nu puteam iesi deoarece imi era foarte somn si trebuia sa ma duc si la scoala.
i-am zis mamei sa ma lase sa-l bag in casa si nu m-a lasat.
fratemiu era la mine deaorece pierduse masina (avea o lucrare la mine in comuna) el tipa la mine sa ies afara iar eu nu stiam ce sa fac eram si dupa somn mama mi-a zis sa inchid geamu si sa-l las afara eu mam rugat de ia sa-l bag in casa dar nu m-a lasat... a continuat sa bata sa tipe sa bata in geam dar nu i-am deskis desi crapase inima in mine. pana la urma a dormit la usa la mine si apoi dimineata a plecat spre casa.
a 2 zi mi-au spus niste prieteni care au stat cu el afara ca s-a suparat foarte tare pe mine si mi-a zis sa nu mai vorbesc niciodata in viata cu el ca pentru el nu exist nu stiu ce sa fac...
va rog ajutati-ma! il iubesc...

Răspuns Câştigător
| Tzutzy09 a răspuns:

Nu ai facut bine ceea ce ai facut, dar fratii nu pot sta certati, ai sa vezi ca in 2-3 zile va impacati

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa-l in betia lui... frate, frate, dar bautura e pe bani!
Sau da-i drumul in casa, cum vrei, ca n-am mai vazut nimic interesant in ultimul timp la stirile de la ora 5.

| 5a a răspuns:

Ce oameni pot sa existe! Tu la 17 ani nu ai un cuvant de spus in casa? Cum adica il vezi pe fratetu beat si tu nu-l primesti in casa, sa manance, sa se odihneasca, cum sa mergi in pat si sa-l lasi la usa asa sa doarma pe pres.
Si mama vitriga a ta eu cred ca e putin batuta in cap.
Pai fratetu a avut ceva probleme si poate ca a trecut peste masura cu alcoolul dar trebuia sa-l ajuti, in fine nu-mi pot explica, intelegeam daca aveai 13 ani da la 17 sa fi un mocofan e nasol.

| Evil1nside a răspuns:

Nu prea esti tu vinovat baietelwinking..nu tu ei deciziile in casa..cn intra si cine nu! happy
asa ca. daca fratetu are putina minte.o sa inteleaga ca nu e vina ta happy..si nu am inteles nici cum cineva is poate pierde masina. laughing straniu oricum happy.e oke stai relax ca tu nu ai nici o vina..si sangele apa nu se face! o sa inteleaga el happy