| Twister09 a întrebat:

Salut TPU. Am făcut-o curva și o fata ușoară, pe fosta mea.
Din cauza ca în timpul relației ea încă vorbea cu foștii ei, ba chiar unu o suna la telefon și i-a spus odată ca trage în ea.
Plus ca a vrut sa ne despărțim pe motiv ca nu mai are același sentimente. Dar pe urma am aflat ca ea stătea cu mine și vorbea cu altul și a fost fix cu el, după ce a ales sa ne despărțim și ea trimis ceva poze cu ea dezbrăcată și un videoclip.
Credeți că i-am făcut un rău că am jignit-o și ca am făcut-o curva și o fata ușoară?

20 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

" Twister09: i-am făcut un rău că am jignit-o și ca am făcut-o curva"

ești un bădăran incorijibil și in plus inconștient de starea asta - ceea ce-i și mai grav

| Fatamuntilor a răspuns:

Vad ca ai pus intrebarea asta si asta vara.Nu ai reusit sa treci peste asta?
Nu te gandesti ca poate esti si tu de vina. Poate nu i-ai oferit ce a vrut.Si atunci a cautat in alta parte.Chiar si la,, fosti''La aia stia macar ce sa gaseseste.
Si inca ceva': Tu vrei sa spui ca te uiti dupa alte fete? sau ce te sustin? Sau voi aveti voie?
Nu cred ca i-ai facut vreun rau.Cel mai probabil ea isi vede de viata ei, in timp ce tu esti frustat si dupa luni bune!

| Twister09 explică (pentru Fatamuntilor):

In primul rand vorbea cu el de dinainte sa stea cu mine.
Nu m-am uitat dupa alte fete cat timp am fost cu ea

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Twister09):

Probabil nici acum nu esti cu vreo fata.Ca nu puneai problema aici.
Pai daca stiai ca vorbeste cu altul de ce ai acceptat relatia?

| johnnny123 a răspuns:

Ai mai pus intrebarea asta si acum cinci luni. Inca nu ai reusit sa treci peste moment?

Indiferent ca ai avut sau nu dreptate, modul in care ai ales sa-ti exprimi nemultumirile iti garanteaza faptul ca fata aia nu va mai avea nici o treaba cu tine in viata ei.

Si atunci ce mai vrei?

| mastadont a răspuns:

Măcar te-ai descărcat. Nu i-ai făcut rău, ce seamănă aia va culege. Jet și treci mai departe, nu merită atenția ta.

| NotNamed a răspuns:

Ai mai pus întrebarea asta acum cateva zile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu te simți mai ok după ce ai jignit o? Poate ei nu i pasă prea mult de gestul tău, însă nici dacă ai făcut o nu ești prea câștigat
. Văzând ca ai întrebat aici, ai o urma de regret, nu ca nu ar fi meritat, ci pentru ca tu poate nu ești genul de om care sa vorbească asa cu o femeie, mai ales cu una fata de care ai avut sentimente.

| MValentin a răspuns:

rolling on the floor)))))) saluuut brooo hi5 frate, asta am patit si eu. Acum cateva zile am aflat ca iubita mea in timp ce eu sufeream ca mi dor de ea etc se futea cu unu si isi ziceau te iubesc etc...=)
Dar bine eu nu am făcut o curva si am discutat cu ea cat de cat si acum suntem din nou împreună cred si eu sufar ca dobitocul sper sa uit ca o iubesc prea tare. dar na
Nu, nu ai greșit. Din părerea mea un om trebuie sa fie asumat.

| CatalinLaurentiu02 a răspuns:

Cred ca te-a durut rău asta. toți am trecut prin ceva asemanator
Momentan am 23 de ani cu ajutorul Domnului și de când m-am pocăit sunt un om liber și nu mai vreau sa curvesc cu fetele. Îți las același sfat, urmează-l pe Isus și citește Biblia,
O sa vezi in ce minciuni ai trăit.

| suntserios a răspuns (pentru CatalinLaurentiu02):

Cum te poti declara un om liber cand o carte iti controleaza viata de la A la Z?

| CatalinLaurentiu02 a răspuns (pentru suntserios):

Cum poți trăi in nepăsare când știi că omenirea nu a apărut dintr-o dată, cum nici televizoarele nu se nasc singure? Biblia e istoria omenirii, Cuvântul lui Dumnezeu
Pe când eram încă in lume și trăiam in păcate și îmi băteam joc de mine și de persoanele din jur, am simțit că există Dumnezeu care mă poate ajuta deșii eu nici nu voiam să știu de El.
Cu toate astea El m-a ascultat atunci și eu am trăit in voia mea
Asculta-ma ce îți spun, eu din toate prostiile vin și recunosc ca exista Dumnezeu care controlează tot, pana și NASA a demonstrat exista Lui!
Numai Dumnezeu m-a eliberat de țigări, de îngrijorări, de curvit și de multe altele
Pocăiește-te și caută-l pe Dumnezeu prietene, și pentru tine a murit Hristos! Nu am nimic cu tine, din contră, vreau sa îți fac bine
Cu ce am greșit dacă nu mai fumez, beau, curvesc? Oricum toți o sa murim odata și odata
Important e unde o sa ajungi
Tine minte ce ți-am spus

| suntserios a răspuns (pentru CatalinLaurentiu02):

Pai nu zi ca esti liber. Zi ca esti controlat de un personaj SF.

| CatalinLaurentiu02 a răspuns (pentru suntserios):

Zic doar ca trăiesc pentru Dumnezeu și l-am acceptat ca Domn și Mântuitor al meu
Ce câștiga oamenii dacă inventau? Sa controleze toată lumea? Sa știi ca scrie in biblie : Dar strâmtă este poarta, îngustă este calea care duce la viaţă şi puţini sunt cei ce o află.
- Deci, e prorocit ca o sa fim putini
Nu vezi ca se întâmplă ce scrie?

| suntserios a răspuns (pentru CatalinLaurentiu02):

"Zic doar ca trăiesc pentru Dumnezeu"

deci nu esti liber, esti scalvul unei poevsti.

"Ce câștiga oamenii dacă inventau" cu adica ce castigau. Puterea. Sute de ani biserica a avut si inca are o putere fantastica. Manipularea gloatelor ofera o putere fantastica.

| CatalinLaurentiu02 a răspuns (pentru suntserios):

Stai puțin
Exista oameni care se dau drept credincioși și fac răul. pe YouTube vezi preoți cum iau mită, înjură
Astia nu l-au cunoscut pe Hristos
Și is multi din astia
Dar cum scrie in biblie :
Dumnezeu nu se lasă sa fie batjocorit
Ce seamănă omul aceea va și secera
Mai scrie in biblie si ca :

„De altfel, toţi cei ce voiesc să trăiască cu evlavie în Hristos Isus vor fi prigoniţi. Dar oamenii răi și înșelători vor merge din rău în mai rău, vor amăgi pe alţii și se vor amăgi și pe ei înșiși."
‭‭2 Timotei‬ ‭3:12-13‬ ‭

| suntserios a răspuns (pentru CatalinLaurentiu02):

Hai sa incheiem discuția ca tu nu esti in stare sa spui ceva gândit de tine. O tii numai cu citate. Asa de bine te a eliberat cartea aia incat nu esti capabil sa mai ai propria opinie. Trist.

| CatalinLaurentiu02 a răspuns (pentru suntserios):

Uite opinia mea :
Cred ca Biblia dă viață celor ce vreau să împlinească ce scrie in ea! Cred și is sigur ca numai Dumnezeu cu, Cuvântul Lui m-a schimbat
Și nici tu și nici alții nu o sa ma puteți convinge sa cred alte minciuni cât timp Dumnezeu e de partea mea
Citește și tu sa vezi cum e apoi da-ți cu părerea
Tu doar judeci fără să fi știut ce scrie in ea
Trist dar adevărat
Fii binecuvântat cu înțelepciune

| suntserios a răspuns (pentru CatalinLaurentiu02):

Sf nu e genul meu.
Prefer literatura realista.

| StefanE2019 a răspuns:

Nu