| WolfgangKreutzfeldt a întrebat:

Salut TPU.

Am la munca un coleg cu un an mai mare ca mine care s-a casatorit, a fost in concediu si acum s-a intors la munca. Cand a venit majoritatea colectivului i-a urat casa de piatra, eu cu inca 2-3 colegi (suntem foarte buni prieteni cu ala) i-am zis "condoleantele" de rigoare si din vorba in vorba se ajunge la capitolul viata, femei, etc etc si comentam putin (de dam o opinie mai bine zis) si situatia colegului nostru.

Prima opinie (Eu) : Bai ma bucur pentru el da, sa te legi la maini (insuratoarea asta), sa te faci sclav la banca pe 30 de ani (si-a luat si credit si casa) mi se pare aiurea. Naiba, are doar 24 de ani si e deja gata. Plus nevasta-sa e si "pocaita" stramba din nas daca aude vreun cuvant urat, e bisericoasa si e si primul cu care s-a bagat sub patura (ea a asteptat pana la casatorie sa faca ceva cu el, adica era virgina cand a luat-o). N-am nimic cu ea ca e de treaba ca om asa, dar eu unul n-as putea sa stau in asemenea conditii, nu ca as avea eu multe aventuri da sa ma leg de un om asa, sa fac credit cu ea, sa imi iau casa cu ea mi se pare exagerat. Mai bine stai cu cineva fara hartii, fara "obligatii" pentru ca pasiunea aia nu moare si daca iubesti pe cineva poti sa stai cu persoana aia si fara acte si inel pe deget care mi se pare o prostie si bani aruncati aiurea.

A doua opinie (X) : Nu-s de acord cu tine. Ce ai vrea, sa stea in chirie o viata? Si ce faci fara credit, in cat timp strangi bani sa iti cumperi casa? Omul a facut ceea ce este NORMAL si firesc cu viata lui, a trecut la nivelul urmator al vietii. Are casa, are rate la banca, masina, nevasta si pe urma o sa vina si copilul mai mult ca sigur. El isi doreste copil (baiatul a fost la casa de copii) mai mult decat iti inchipui si isi face situatia in asa fel incat sa fie el fericit si asta este.

Aici n-am mai putut si am intervenit : Bleahh, ma scarbesti cu mentalitatea asta de sluga la stapan. Omul e soldat bun, putea sa mai plece in misiuni si sa-si stranga bani, putea sa mai astepte dar asa s-a legat la cap si s-a irosit ca militar. El deja regreta insuratoarea asta, altfel de ce crezi ca intoarce capul dupa altele mai ca lumea decat ce are acasa si nici macar n-a facut un an de cand e legat, sa nu mai zic ca e prea lipit de ea adica daca se intampla ceva asta pune la suflet tot ceea ce nu trebuie sa faci in viata asta.
Spune si tu (Y) ce zici de toata "situatia" asta?

Y : Adevarul e undeva la mijloc la ce ati zis voi. Unele lucruri trebuiesc facute dar la timpul lor. Sunt unele etape ale vietii pe care putini le evita in viata asta sau le fac sub o alta forma. Totusi trebuie sa inclin "balanta" in favoarea nazistului (Eu). Daca de pe acu se uita la altele nu e ok plus pusul la suflet care este un mare dezavantaj. Si mai este o chestie pe care o stiu sigur : Femeia pana n-a trecut prin macar 2 nu se potoleste si la cum il stiu eu pe gagiu o sa intre in depresie la cat de atasat e de aia.

Eiii aici am cazut si eu si X pe ganduri daca e adevarat sau nu ce zice Y dar n-am avut timp sa dezbatem subiectul.

Voi ce parere aveti de situatie, cui ii dati dreptate?

39 răspunsuri:
| ania a răspuns:

E o prostie ca daca iti iei nevasta virgina sigur te va insela.Y are dreptate.De aceea a creat Dumnezeu barbatii, sa isi asume raspunderea unei familii, sa isi protejeze sotia si copiii nu sa ramana adioescenti toata viata cum fac unii.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Parerea ta, a lui X, Y si restul alfabetului e absolut irelevanta. Ala se insoara cu cine vrea, isi ia ce casa vrea iar tu esti liber sa te duci in maieu la nunta ca nu suporti camasa. Asa ca toata lumea face ce vrea si ce crede ca e bine pentru el in viata privata. Parerile de pe net sunt irelevante

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru suntserios):

Si normal ca fiecare face ce vrea ca nu-i legat de maini si de picioare. A fost o intamplare si am fost curios de raspunsuri. Noi oricum ramanem prieteni si camarazi

| GabiDumitrescu a răspuns:

Eu sunt 100% cu nazistul in cazul asta. Ti-am povestit ca si din experienta personala si din ce am mai vazut in jur/prin familie, si ce vad in general ca se intampla in societate... maritisul e perimat, plus ca tu ca barbat in caz de divort ti-o iei destul de grav, indiferent unde e vina/cauza. In cazul lui, acum o fi cum o fi, dar educatia asta religioasa se prea poate sa ii iasa pe nas cindva in viitor. Poate ca are noroc si nu, daaar...
P.S. Depinde de om pana la urma. Femeia uneori degeaba trece si prin 200 de pooli daca nu invata nimic. Nu ma refer la tehnici de foo-king, ci pur si simplu de invatat ca si comportament, rationament, perceptie a aluia de linga el si a nevoilor lui ca om (nu ma refer absolut deloc la nevoile sexuale aici).

| Freya1 a răspuns:

Sa ceri o femeie în căsătorie oferindui un inel e un gest drăguț si nimic deplasat.Doar ca nu e obligatoriu o data ce il dai sa faci si nunta. Daca te iei si legal sau nu, nu conteaza, adică nu prea are nici o importanta si daca nu sunteti nici unul pe interes nu se schimba nimic.

La faza cu casa într-adevăr, decat sa dai bani la chirie lunar mai bine plătești la banca si sti ca e a ta daca nu poti sa pui toti bani o data jos ca asta e viata.Ca faci creditul la 20 sau 30 de ani chiar nu conteaza, pentru ca o casa oricum iti trebuie.Plus ca daca e militar, cumva si salariul si pensia ii sunt asigurate si nu sta cu teama ca nu va avea cum sa puna bani jos.

Da, probabil sa te casatoresti deja la 24 de ani nu e tocmai o alegere buna.Probabil nu ai apucat să experimentezi tot ce ai vrut dar asta depinde de la om la om. Daca tu spre exemplu nu esti genul ce sa umble după femei, cunosti in mare tot ce tine de viata de burlac, sau ai facut pana la ani astea tot ce consideri tu ca e necesar ca sa te relaxezi si sa experimentezi, nu prea are importanta ca te casatoresti la la 24 de ani.Dar daca e genul de timp ce a luat-o pe aia doar ca a vazut ca e cuminte si a vrut sa isi aștearnă bine culcușul e aiurea.Pare genul de timp ce își crează o stabilitate acasa ca sa stie ca are unde veni, dar nu neapărat ca iubeste.Si atunci da,o va înșela, va fi nefericit si nemulțumit, isi va dori mereu altceva si va avea o viata tristă.

Iti faci o relație serioasă si copii doar in momentul in care esti sigur de ce vrei. Daca sti ca ea e femeia potrivita, ca asta iti doresti sa faci nu ca vrei tu sa ai un loc cald, sau sa faci ca fac si restul.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu sunt de acord cu virgintatea până la căsătorie, creditele și toate astea, dar mi se pare urât să-i jignești alegerile și să-i bagi pe gât concepțiile tale.

Până la urmă sunteți oameni cu vieți și nevoi diferite. Nu trăiești tu cu nevastă-sa, nu-i plătești creditul, deci nu înțeleg scârba și sentimentele astea exagerate față de el.

Iar dacă întorci capul după una pe stradă, nu înseamnă că regreți ceva, nu trebuie să-ți scoți ochii dacă ești însurat.

Oricum, o conversație sătească laughing.

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru supadeceapa):

"dar mi se pare urât să-i jignești alegerile și să-i bagi pe gât concepțiile tale" Doamne fereste dar nu-l jignesc cu nimic, doar mi-am spus parerea pe chestia aia. Noi suntem genu ala de oameni care vorbim mai urat ( bun, si meseria "ne ajuta" la capitolul asta ) si ne spurcam de nu-i adevarat dar cand se termina joaca si gluma suntem umar langa umar. Am trecut prin atatea cu omul ala si poate sa fie el si insurat si neinsurat... daca e fericit eu ma bucur pentru el si ii sunt alaturi oricum si oricand pentru ca mi-a demonstrat ca si el face la fel pentru mine si suntem camarazi.

"deci nu înțeleg scârba și sentimentele astea exagerate față de el" Eu am conceptiile mele si ideile mele si el le are pe ale lui. El a crescut la casa de copii si vrea familie cu acte, etc etc. Eu am crescut intr-un simulacru de familie si nu-mi trebuie, dar cu toate astea, cu toate ca ne injuram si ne spurcam suntem unul langa altul. Putini stiu cat l-am ajutat dezinteresat si cand a vrut sa imi dea ceva gen bani sau ceva i-am zis clar : Daca imi mai pui banii aia in mana odata ti-i bag pe gat ( si asta de fata cu toata lumea, asa sunt eu ) dar daca ai vedea dincolo de vorba i-am spus in modul meu ca nu am nevoie de nimic de la el pentru ca nu se pune problema de bani sau altele

"Iar dacă întorci capul după una pe stradă, nu înseamnă că regreți ceva, nu trebuie să-ți scoți ochii dacă ești însurat" Nu ii scot ochii dar crede-ma ca stiu ce spun cand zic ca omul in sinea lui regreta intr-o masura alegerea facuta.

"Oricum, o conversație sătească" Cand stai si iti cureti arma trebuie sa treaca timpul, nu? laughing Subiectele variaza dar modul de exprimare ramane acelasi la noi

| Emma30555 a răspuns:

Sunt mai multe tipuri de oameni. Unii vor sa fie în rândul lumii, se baga în datorii, familie, responsabilității și tot tacâmul de foarte tineri, alții în schimb pun accent pe distracție, pe libertate pe lucruri mai superficiale din punctul de vedere al celor din prima categorie. Nici o categorie nu e de condamnat și nici o categorie nu are dreptate și poate nu în felul asta ajunge sa cunoască fericirea. Concluzia : indiferent de ce alegi, regreți sau alegi sa nu regreți nimic și trăiești viata asa cum vine ea.

| Nemessys a răspuns:

Nici eu nu am fost niciodata de acord cu faptul ca trebuie sa ma leg de o persoana ca sa pot supravietui. Nu zic ca e bine sa fii forever alone dar nu as suporta sa am o sotie si sa ma trezesc peste cativa ani ca nu se mai intelegem si ca fiecare am vrea sa ne despartim dar nu putem pentru ca avem rate impreuna, copii, suntem si casatoriti + alte batai de cap. Fix de asta muncesc mult ca sa nu fiu dependent financiar de banii cuiva si sa-mi pot permite singur o locuinta. Deci vorba aia cu,, nu pot trai fara tine " chiar este adevarata in unele cazuri si din pacate, nu este varianta frumoasa.
Eu de fel sunt contra credite. Nu as face niciodata credit la banca.

| Legion7X a răspuns:

Ești cam invidos că s-a însurat omul să inteleg. Omul s-a pus la casa lui și este un lucru bun după parerea mea. Este o realizare și cu însurătoarea și cu serviciul dacă este unul destul de ok. Dacă erai un prieten bun te abțineai, dar v-ați pus ca lupii pe el.

Dacă este stabil pe servici, v-a plati cu success banca.

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru Legion7X):

Eiii doamne fereste nu-s invidios deloc pe el pe chestia asta, ba din contra ma bucur ca el e fericit oricum ar fi el ( casatorit sau necasatorit ), doar mi-am zis o parere.
Explica-mi te rog de ce insuratoarea e o realizare.
"Dacă erai un prieten bun te abțineai, dar v-ați pus ca lupii pe el" Prin cate am trecut unii cu altii ( mai ales eu cu el ), cat ne-am ajutat, cat ne-am acoperit unul pe altul... Numai noi stim. Atunci doar ne-am zis fiecare parerea despre acel subiect

| Legion7X a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Este o realizare pentru că ai o familie, lucru ce te face mai responsabil.

| CIaudiu a răspuns:

De acord cu tine si cu "y".

| Mirel4412 a răspuns:

Nu va plictisiti cand scrieti o carte pe TPU? Nu inteleg de ce trebuie sa comentati viata unui om, pur si simplu nu e treaba voastra, daca sunteti fericiti pentru el de bine, daca nu tot de bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

''Mai bine stai cu cineva fara hartii, fara "obligatii" pentru ca pasiunea aia nu moare si daca iubesti pe cineva poti sa stai cu persoana aia si fara acte si inel pe deget care mi se pare o prostie si bani aruncati aiurea''
Prostia aia de hartie ajuta in multe chestiuni inclusiv credit la banca. Numai cand stai prost cu banii te deranjeaza sa ii faci femeii o bucurie si sa ii cumperi un inel
''Unele lucruri trebuiesc facute dar la timpul lor. ''
Cine decide cand e timpul asta?
''Femeia pana n-a trecut prin macar 2 pooli nu se potoleste si la cum il stiu eu pe gagiu o sa intre in depresie la cat de atasat e de aia.''
Alt mizerabil. Femeile sunt fiinte complexe si diferite, nu au un tipar de respectat mai ales cand vine vorba de sexualitate.
Scarboase specimene X e singurul mai intreg la minte

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru anonim_4396):

"Prostia aia de hartie ajuta in multe chestiuni inclusiv credit la banca" Teoretic toata chestia aia cu insuratoarea e facuta din iubire nu din nevoia de a lua o casa pentru ca ala se trece la capitolul interes, nu iubire. Si pe bune, ceremonia aia nu-i o vraja care te leaga de persoana aia, e un contract si atat.
Nu stau prost cu banii dar trebuie facuta o diferenta intre verigheta si un inel luat doar asa de cadou.
"Cine decide cand e timpul asta?" Viata te face sa iti dai seama singur. In cazul de fata cu insuratoarea e devreme rau la 24 de ani. Dupa 30 incolo ai tot timpul sa te legi la cap si dupa asta ai timp o viata intreaga sa regreti
"Femeile sunt fiinte complexe si diferite, nu au un tipar de respectat mai ales cand vine vorba de sexualitate" Total de acord cu tine dar din pacate nu ai putut sa vezi adevaratul mesaj din spatele formularii mele. M-am referit doar la faptul ca femeia chit ca e virgina cand te insori cu ea mai devreme sau mai tarziu o sa vrea sa afle cum e si cu altul si o sa calce stramb orice i-ai face tu

| anonim_4396 a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

In ziua de azi casatoria nu e strict religioasa si are mai multe scopuri. Fiecare se foloseste de casatorie cum vrea

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru anonim_4396):

Scopul pentru care a fost facuta este de a unii doi oameni care se iubesc. Cu timpul i-au mai fost date si alte beneficii dar e aiurea ( parerea mea ) sa te insori doar ca sa poti lua un credit ( ca unii colegi de ai mei )

| anonim_4396 a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Cine te-a mintit? Inainte aveai zestre ca femeie, te maritau ai tau pentru bani. Inca o data, ca nu pricepi, fiecare face ce vrea si nu ar trebui sa te frece pe tine.

| troleibuz a răspuns:

''Are casa, are rate la banca, masina, nevasta si pe urma o sa vina si copilul mai mult ca sigur. ''
Asta e planul tuturor. Suna bine. Ratele nu sunt ceva de speriat cand ai un loc de munca stabil si iti permiti sa le platesti. Nu are rost sa le demonizezi cand toti ajungem acolo mai devreme sau mai tarziu. Treizeci de ani de rate la banca suna mai bine decat treizeci de ani de stat in chirie platita din pensia milei. Banii de chirie sunt bani irositi si putini stiu sa investeaca cu cap.

| isemilia a răspuns:

Fiecare alege ce crede, insa parerea mea asupra situatiei e asemanatoare cu a lui X mai mult.
Se vede clar ca tu nu vrei nimic serios si este ok, insa cel putin eu una nu cred ca doar pentru ca el era un militar bun asta presupunea ca nu poate sa aiba o familie, o casa etc. Desi din cate vad tie iti place acest mediu enorm de mult, poate el a ajuns sa isi doreasca altceva. Si-a schimbat prioritatile. Inteleg ca ti-ai spus opinia (si nu ai gresit cu nimic facand lucrul asta), doar ca nu mi s-a parut corect ca ai insultat-o. Tot ce am inteles eu din ce ai spus tu este ca el trebuia sa isi vada de cariera lui si, daca se casatorea, sa o faca cu altcineva. De asta eu nu sunt de acord cu tine.
X spune ca el s-a maturizat si acum vrea o viata normala (familie, o casa, un copil sau chiar mai multi etc). Chiar si daca era un militar foarte bun, nu are nicio obligatie sa nu faca ceea ce vrea doar pentru cariera. Pur si simplu are alte prioritati acum.

Dar eu nu inteleg ceva : Si tu si Y ziceati ca omul e mort dupa ea. Da tu totusi spuneai ca se uita dupa altele. Pai care din ele e adevarata? Ca vrea sa insele sau ca o iubeste maxim?

| anonim_4396 a răspuns (pentru isemilia):

"Se vede clar ca tu nu vrei nimic serios " Si eu imi doresc un om, o fiinta ceva care sa tina la mine ca in 23 ( 24 acus ) ani de viata n-am avut parte de iubire si intelegere decat 1 an si ceva cel mult. Eu unul nu ma dau in laturi de la o relatie serioasa si (aproape tot, ca sa zic asa ) tot ce aduce ea. Eu unul sunt de parere ca se poate sta cu cineva si fara actele alea care omoara romantismul ( sa zic asa ) din relatie, copil nu prea as vrea sa am deoarece ori as fi prea dur cu el ( daca e baiat e mancat laughing ) ori prea moale daca ar fi fata pentru ca as fi ceva de genu : "Fata tatalui" ( daca o sa am vreodata un copil doamne ajuta sa nu fie fata! laughing ). Acu intreb si eu ca tot omul de ce atatia oameni casatoriti ii sfatuiesc pe cei mai tineri sa n-o faca? ( cei mai multi asta fac )

"eu una nu cred ca doar pentru ca el era un militar bun asta presupunea ca nu poate sa aiba o familie, o casa " Omul crescand la casa de copii e normal sa vrea o familie si sa traga pentru asta. Eu am zis ce am zis pentru ca el avea aspiratii inalte ( forte speciale de exemplu ) si intr-un fel s-a plafonat ( aici vorbesc strict din prisma unui coleg militar ). Pana la urma pe langa camarad imi este si prieten si fericirea lui e mai importanta decat parerea mea de militar ( plus situatia lui care a fost dificila )

"doar ca nu mi s-a parut corect ca ai insultat-o" Cred ca te referi la aceste cuvinte : "Plus nevasta-sa e si "pocaita" stramba " Intre pocaita si stramba voiam sa scriu un "care" cuvant care ar schimba datele problemei. Nu am nimic cu fata, il iubeste pe prietenul asta al meu si ca persoana este ok, doar ca e cam sensibila si nu agreeaza injuraturile si limbajul mai urat, ceea ce ma face pe mine s-o vad ca pe o persoana mai slaba.

"ca el trebuia sa isi vada de cariera lui si, daca se casatorea, sa o faca cu altcineva" El putea ajunge undeva mai sus decat stadiul unde este acum si insuratoarea asta l-a plafonat sa zic asa. Atat. Ma repet, omul poate sa stea si in cap, daca asta e ceea ce-l face pe el fericit asta e ok. Si nu, el putea sa se insoare cu cine vrea el atata timp cat ei se inteleg bine si se completeaza unul pe altul.

Cand am zis ca intoarce capul dupa altele am zis-o prin prisma faptului ca se vede pe el ca regreta intr-o oarecare masura ca s-a insurat, adica nu se mai poate baga in seama cu una care e mai frumoasa ca nevasta-sa, trebuie sa tina verigheta pe mana, etc etc. El de inselat nu cred ca ar fi in stare de asa ceva vreodata. Adica tine la fata aia ca la ochii din cap doar ca o aprte din el regreta ca a facut pasul asta asa de devreme ( cred eu )

| felixf a răspuns:

Situtaia e simpla, omul are o karma de ars, el o va arde iar voi veti sta si veti barfi relatia lui. Pana una alta de ce va pasa? El a ales una care este ca si el. Stii ce inseamna sa cresti intr-o casa de copii, sa nu ai iubire, sa stai in mizerie. Omul nu are educatie non rate, el a invatat totul mediul unde a fost. Ce puteti voi face pentru el. Sa va rugati pentru ei doi sa o duca bine si sa-i fiti prietene cand are nevoie. In rest daca d-zeu ii va deschide ochii in viitor atunci va avea un umar unde sa planga, pe al tau sau pe al prietenelor tale. Nu fiti rele cu el. Am lucrat personal intr-o casa de copii si nu cunoasteti multi ce inseamna accea viata. Nu v-o doriti. Bafta si nu mai barfiti ca omul are acum nevoie de energia voastra poziitiva.

| anonim_4396 a răspuns (pentru felixf):

Suntem toți băieți și militari pe deasupra. De ce-mi vorbești la feminin?

| Ajay a răspuns (pentru anonim_4396):

Pare o discutie intre niste țațe la colțul străzii. Cum a zis cineva mai sus, săteascăhee hee
De ce e relevant că ești militar?

| felixf a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru ca nu ai precizat ce sunteti. Asa a reisest din text.

| Cracanul a răspuns:

Lui.

| paraciosul a răspuns:

Nu te baneaza astia ca sa nu ne mai agresezi cu stilul asta penibil de a povesti?

| Mosotti a răspuns (pentru paraciosul):

Stilul lui de a povesti nu este criteriu pentru banare, nu incalca nici o regula a forumului, a povestit destul de bine.

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru Mosotti):

Am vazut ca lumea "se plange " de modul meu de a povesti. Este ceva care nu e ok la el? Adica eu incerc sa explic situatia cu cat mai multe detalii si sa il fac pe cel care citeste sa vada actiunea asa cum a fost ea

| Mosotti a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Ai povestit f bine, daca lui i se pare aiurea cum spui, inseamna ca nu prea intelege ce scrii.
Eu citesc oricat, ca daca te int subiectul niciodata nu e prea mult, mai ales aia "aaa scrii mult", pai cand citeste o carte de 500 pagini nu e mult? Cand zice ca se scrie mult, inseamna ca nu ii int subiectul.

Dar aia care zic "se scrie mult", cand ii vezi in real, nu ii mai opresti din vorba cu altii.

Normal ca trebuie sa dai detalii.

| paraciosul a răspuns:

Atat de des accentuezi ca sunt reala incat da-mi voie sa nu te cred pe cuvant

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru paraciosul):

Stiind ce comunitate ( ca tine cu jdemii de conturi, frustrati, etc etc ) este aici trebuie sa specific in unele intrebari

| paraciosul a răspuns:

Fa cont pe wattpad

| paraciosul a răspuns:

Mereu ii iei apararea, esti indragostit?

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru paraciosul):

Nu-i gay sa fie indragostit de mine dar Gabi este unul din foarte putinii oameni de aici de pe TPU cu care am vorbit ( am iesit si pe dealuri, paduri... si acu imi aduc aminte de tantarii aia laughing ) si am iesit face to face si omul ma stie si a vazut cum ma exprim, cum ma comport si ce-mi poate mintea si e normal sa iti dea peste nas stiind realitatea

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru paraciosul):

Moahahaa. Se intampla ca in cazul de fata sa ii dau dreptate. Putea sa fie alta situatie in care nu eram de acord cu el, caz in care mi-as fi exprimat opinia. Asta e democratia - sa fii de acord si sa sustii dreptul altora de a nu fi de acord cu tine.

| paraciosul a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Se intampla sa il pupi zilnic in fund cred ca ai un crush
Norocul tau e ca s-ar putea sa fie femeie care se da barbat de amuzant la cat de putine stie despre armata

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru paraciosul):

Amuzant, dar nu. Cel mai probabil in viata reala ne-ai zice amindorura "nenea" si nu ti-ai permite sa tot faci presupuneri care s-ar putea sa se soldeze cu un nasuc dureros si ochisorii umflati, dar nah. Cum ziceam, e democratie. Crezi ce vrei, adevarul e ala care e, sanatate si virtute, sa avem ce bea si...