| Luanalola a întrebat:

Am luat 5 la teza la chimie si nu stiu cum sa le spun parintilor, astfel incat sa nu i dezamagesc...as avea nevoie de cateva sfaturi de la voi...

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai, deja i-ai dezamagit, ca ai luat 5-ul!
Ideea este ca, ar trebui spus acum, cat este problema fierbinte, ca de intentionat nu spui nimic, cand vor afal, vor fii extremd e suparati si te vor pedepsii dublu.
Fii cinstita si spune-le adevarul imediat!

| JackR a răspuns:

Aduna familia, ia-ti o figura panicata rau si spune-le: "Mama, tata, vreau sa va spun ca sunt insarcinata!". Cand le trece socul, isi revin din lesin samd. le spui " Am glumit! Am luat 5 la teza la chimie, dar voiam sa va arat ca se poate si mai rau!".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oricum vor afla mai devreme sau mai tarziu. eu zic sa le spui despre asta si sa le explici ca data viitoare te vei stradui mai mult si ca nu vrei sa ii mai dezamagesti, etc.
Mai bine sa fii sincer si sa vada ca regreti, decat sa minti si sa te prinda dupa.

| qest11 a răspuns:

Vor afla oricum. Astepti sa fie intr-o buna dispozitie, si le spui direct. Le mai spui ca data viitoare vei lua o nota mai mare.

| axeel02 a răspuns:

La mine se bucurau daca luam 5 rolling on the floor