| KanekiMalai a întrebat:

Salut tpu.Am o intrebare, am un frate mai mare cu care nu am acelasi tata ca si el adica mama s-a casatorit cu un gunoi de om si l-a facut pe fratele meu mai mare iar dupa s-au despartit.Iar mama l-a cunoscut pe tatal meu si s-au casatorit si am aparut pe lume.Intrebarea mea este daca fratele meu este vitreg sau cum se numeste.Fratele meu mai are un frate si doua surori adica de la tatal lui.Fratii fratelui mei sunt tot fratii mei?

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

Frate nu îți este decât cel cu care ai în comun cel puțin un părinte biologic (excludem cazurile de adopție).
Dacă tatăl fratelui tău vitreg a avut alții copii cu alte femei, aceia nu-ți sunt frați, nici măcar vitregi.

4 răspunsuri:
| Takishima a răspuns:

Ru si baiatul acela sunteti frati prin adn-ul mamei tale. Fratii baiatului sunt copii acelui gunoi de barbat si alta femeie, nu mama ta. Nu ai nicio legatura de sange cu ei asa ca nu iti sunt frati. Doar acel baiat e fratele tau.
E bun cu tine? Te tachineaza smug (smug)? Va placeti? Sau e gunoi si el ca tatal?

| Alexxxaa1010 a răspuns:

Daca mama ta nu mai are alti copii in afara de tine si de fratele tau sau daca tatal tau nu mai are, atunci NU, nici tu nu mai ai alti frati, decat pe cel vitreg. Nu conteaza ca fratele tau are si alti frati din partea tatalui sau, nu au nicio legatura cu tine.

| Samurai1234 a răspuns:

Este tot fratele tau pentru ca aveti aceeasi mamă naturala.iar ceilalti sunt vitregi, dar asta nu cred ca ar trebui sa conteze