| Preda_Stefan_1984 a întrebat:

Salut TPU, am o intrebare:cum poti evita ca proprii parinti sa divorteze? Cine raspunde, dau funda

Răspuns Apreciat de Editori
| Klaudya27 a răspuns:

Buna! Sincer nu prea ai cum sa faci acest lucru, sunt slabe șanse sa Reușești. Dacă au ajuns la divorț înseamnă ca au avut probleme in relație și au hotărât sa facă pasul asta. Ai mei s-au despărțit când avem 7-8 ani, atunci nu mi-am dat seama de situație, dar in timp am suferit foarte mult... unele lucruri se întâmpla cu un scop și nu le poți opri. Îți sugerez sa discuți cu ei și sa afli cum vor sa decurge lucrurile de acum in colo, pentru tu ești copilul lor și o sa fii pus la mijloc. Vorbește deschis și sincer cu ei, punându-le întrebăriwinking vezi ce raspund și in funcție de asta vezi și tu cum tratezi problema. Știu ca e greu, nimeni nu vrea sa își vadă familia destrămată, dar poate așa e mai bine, pentru ei ca persoane individuale.Eu așa văd lucrurile, odată ce vor sa divorțeze...nu prea ai ce sa faci. Ciorba reîncălzită nu mai are același gustwinking de asta e mai bine sa lași lucrurile așa cum sunt. Părinții tai sunt oameni maturi, nu poți obliga pe nimeni sa stea lângă o persoana, iar dragoste cu sila nu se poate. Toată lumea are dreptul la libertate, iubire și atenție. Sper sa îți fie de folos ce am scris aici, multă bafta in continuare!

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu sant solutii in privinta asta

| ania a răspuns:

Daca stii ca are careva o slta relatie si ca acesta e motivul poti incerca sa le explici ca dupa maxim 2, 3 ani se vor potoli sentimentele si pentru aceea persoana si vor comstata ca te-au ranit degeaba.Si ca pe termen kung un om e mai fericit cand ia decizii gandindu- se la binele altora decat daca.sr gandeste doar la propriile placeri

| romeo78 a răspuns:

Așa ceva este imposibil. Sunt deciziile unor adulți, care nu pot fi schimbate. Nu ești singurul care ar dori să nu se despartă părinții! Părinții, au la rândul lor părinți, care vorbesc cu copii lor, dar fără rezultat.
În momentul în care 2 oameni slun Stop unei căsnicii, e imposibil, dar nu fără o mică șansă totuși, ca cei doi să revină din decizia luată și să continue căsnicia.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu ai cum, cel ai bine este sa nu te amesteci in viata lor chiar daca esti copilul lor, dragoste cu sila nu se poate, iar daca ei de comun acord au hotarît sa se desparta tu nu trebuie sa i obligi sa stea impreuna de dragul tau, cand vei avea tu familia ta vei intelege mai bine.

| mihai69 a răspuns:

Simplu: nu poți.
Ideea este să te obișnuiești cu asta.
Ce te face sa crezi că le-ar fi mai bine sa se chinuie într-o relație toxică împreună decât să-și vadă fiecare de viață liniștit?!?

| Zuzu1991 a răspuns:

Ii inchizi in subsol:
https://www.imdb.com/title/tt0116571/
nu sunt responsabil cu nimic daca o iei drept buna :D

| Alverto a răspuns:

E bine că au ajuns la decizia asta. alții sunt violenți între ei.

| SingleForOne a răspuns:

Daca sunt și peste 50 de ani, e și mai imposibil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e treaba ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Când într-un cuplu de soți nu mai există înțelegere, de obicei cei care suferă cel mai mult sunt copiii.
Nu poți evita acest lucru. Gândește-te că și dacă ei rămân împreună de dragul tău, ei vor fi nefericiți și își vor amărî zilele forțându-se să se înțeleagă.
Știu că o experiență nefastă dar gândește-te și la ei, la ceea ce simt ei. Gândește-te că dacă separați sunt fericiți atunci e mai bine să divorțeze. Oricum, nu te vor uita și nu te vor părăsi.

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Pune-i față in față sa discute sa comunice sași rezolve probleme pe care le au între ei doi asta asi fac eu bine înțeles nu ma opresc nici aicia voi face orice îmi sta in putința săi împac

Răspuns utilizator avertizat
| gigite a răspuns:

Depinde de motivele personale, varsta, cine cedeaza si cine mai tolereaza, si nu in ultimul rand iubirea daca exista si nu ura! In planul 2, daca copilul are pana la 12 luni, parerea mea...

| DaniliucC a răspuns:

Atunci când părinții tăi nu se înțeleg, este normal să te întrebi dacă tu ai vreo vină. Este natural să crezi că ai fi putut face ceva să schimbi toate acestea.

Cu toate acestea, Nu este vina ta că părinții tăi nu se înțeleg!
Iti recomand urmatorul articol : https://loveisaname.com/nu-este-vina-ta-ca-parintii-tai-nu-se-inteleg/