| Slow08 a întrebat:

Salut TPU! Am o intrebare. Daca eu am stat in chirie de stat cu parintii si eu m-am mutat de acolo acum vreo 7-8 ani si m-am dus in gazda. Daca acum ma duc sa imi depun dosarul pentru a imi dea si mie o locuinta de stat mi ar mai da si mie?! Acolo mai scrie salariu pe 12 lunii adeverinta dar eu nu am mai lucrat in tara, in ultimul timp si daca m-as angaja acum as rezolva ceva. Voi ati facut vreodata cerere pentru locuinta anl ati primit, ce parere aveti?!

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu mai exisata "locuinte de stat"!
Alea existau pe vremea comnismului, acum nu mai exista asa ceva.
Acum esti tanar, puternic, apt sa muncesti deci iti iei de munca, strangi bani si apoi iti cumperi o locuinta asa cum fac toti oamenii.

| Slow08 explică (pentru Violleta2022):

Mi-a venit o stire pe Facebook ca tinerii intre 18-35 pot depune cerere pentru locuinte Anl

| Violleta2022 a răspuns (pentru Slow08):

Este imposibil ca AN-ul din Romania sa puna asemena stiri pe Facebook internatioanl care are reclama platita foarte scumpa.

facebookul este un website american, nu romanesc si ANL-ul nu va platii asa ceva, ca nu face sens.
Este o veste FALSA!

| Slow08 explică (pentru Violleta2022):

A fost cineva la primarie si i-a dat sa isi depuna dosarul cu ce acte ii trebuie

| Violleta2022 a răspuns (pentru Slow08):

Nu cred! Cere-i aluia care a fost la primarie sa-ti arate si tie ce acte a facut si daca i s-au aprobat, ca eu nu cred minciunile astea.

| Dandiiiiiiii a răspuns:

Tinerii pot depune cerere pentru locuintele ANL. Insa sunt multe conditii ca sa obtii punctajul care sa te "urce" in lista. Poti astepta multi ani pana iti vine randul. Daca esti acceptat.
Mai simplu este sa te angajezi si sa inchiriezi ceva.