| Alexandru197 a întrebat:

Am o nelamurire. Am o relatie cu iubita mea de 3 luni, stiu a mai fost ceva intre noi dar s-a rezolvat probleme cu mama, nu este asta problema. Problema este ca are un vecin, fostul ei iubit si maine este ziua ei de nastere si nu pot veni la ea fiindca sunt la munca. Mi-a spus ca a invitat-o la oras sa isi serbeasca ziua ei de nastere si mi-a spus iubita sa nu imi fac probleme, griji ca nu va mai fi nimic intre ei doar prieteni. Nu se vor duce doar ei doi ci cu mai multi prieteni, ea mi-a spus ca va face cinste de ziua ei. Vecinul ei, fostul ei iubit o streseaza mult cu mesajele si nu are ce sa ii faca. Noi momentan nu putem sta impreuna am mai pus o intrebare de ce nu putem sta momemntan. Noi acum vom astepta un copil crede ea si stiu ca nu va face nimic cu veciunul ei. Stiu, este foarte urata treaba fiindca mereu stau cu gândul la ce va face in oras. Vreau sa ma lamuriti este ceva intre ei? Nu sunt un poet sper ca veti intelege.
Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| RobertMoon a răspuns:

Așa sa faci. Nu e nevoie să își schimbe numărul, doar să blocheze din setările telefonului numerele străine, iar la mesaje sa nu răspundă. Așa sigur respectivul va crede că are o funcție care blochează orice și sigur nu va avea chef să dea banii pe 100 de cartele degeaba laughing

16 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Efectiv e ceva intre ei trecutul nu se aduce in discutie din nou. Aia e o copila ce asteptari poti avea de la ea zicand nu tu cu ea nu puteti fi impreuna

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, între ei este ceva.
Ea este cu tine, dar îl mai iubește și pe el.
Iar tu nu poți intra în sufletul ei să îi interzici acest sentiment.

| Freya1 a răspuns:

Din cauza ca voi aveti dor 3 luni impreuna iar pe el il stie mai de mult ba chiar au avut o relație vrea sa il tina pe ala încă aproape daca in caz ca nu merge cu tine. Faza cu "nu am ce sa fac ca imi tot trimite mesaje" e vrajeala.
Da, ar trebui să iti faci griji ca petrece prea mult timp cu el.

| Alexandru197 explică (pentru Freya1):

Ea sa jurat ca nu va mai fi cu el in caz de nu vom mai fi noi impreuna.
Ea este insarcinata in caz de nu intelegeti ca asteptam un copil.

| Freya1 a răspuns (pentru Alexandru197):

Sunteti de 3 luni impreuna si ea este deja însărcinată cu tine? Oricum este cusută cu ață albă dar nah, fie.Cred ca ar trebui să îi spui ca te deranjează si ca te simti ciudat ca ea iese cu el si aia e.

| Andreeush a răspuns:

Mi se pare mie sau te ia de prost?
Care e treaba cu vecinul ei?
Dacă e ziua ei de ce trebuie să se vadă cu el?
Din respect pentru tine, dar și pentru ea, ar trebui să inceteze să se apropie de el iar dacă el o stresează cu mesajele îl poate bloca.

| Alexandru197 explică (pentru Andreeush):

Sunt cu mai multi prietenii nu este doar cu el ca nu acceptam sa se duca cu el.

| Plato a răspuns:

Nu are ce sa faca in legatura cu mesajele? Nu zau. Absolut orice cale poate fi blocata, atat numarul in sine cat si Facebook sau alte retele. Deci nu te poate nimeni asedia cu mesaje fara voia ta.
Eu nu zic ca neaparat e ceva intre ei, insa dpmdv relatia actuala dintre ei nu e tocmai normala. E clar ca, cel putin din partea lui, mai exista si altceva, nu doar prietenie.

| RobertMoon a răspuns:

Ești fraier daca gândești așa și te lași manipulat de ea. Adică fii atent. Și eu am avut o iubita cândva, iar fostul ei iubit îi era vecin, doar că ea îi blocase profilul de Facebook, WhatsApp și alte nebunii + numărul de telefon, deci nu ai cum sa ne zici că e imposibil să îi blocheze mesajele pentru că nu e adevărat. Cel mai bine e sa faci ceva și să scapi de acest vecin, în primul rând nu e normal sa vina și el când își serbează ea ziua de naștere mai ales că tu nu ești prezent, eu nu acceptam așa ceva și făceam scandal monstru, nu cred că ești așa păpușel încât să nu pui piciorul în prag și să îți spui punctul de vedere de bărbat.

| Alexandru197 explică (pentru RobertMoon):

Vineri ne vom intalni si ii voi spune sa inceteze cu veciunul ca altfel nu va mai fi nimic intre noi si sa faca ce vrea ea. Dar ea trebuie sa se gandeasca ca vom avea un copil impreuna si trebuie sa inceteze. Block la nr de tel i-a dat dar el isi schimba cartela mereu. O Sa ii spun sa isi schimbe nr de tel "iubit".

| RobertMoon a răspuns (pentru Alexandru197):

Așa sa faci. Nu e nevoie să își schimbe numărul, doar să blocheze din setările telefonului numerele străine, iar la mesaje sa nu răspundă. Așa sigur respectivul va crede că are o funcție care blochează orice și sigur nu va avea chef să dea banii pe 100 de cartele degeaba laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Foame a răspuns:

Din cate am inteles vecinul ei o tot contacteaza, deci mai e ceva din partea lui.Consider ca nici ea nu ar trebui sa ii de-a apă la moară, ar trebui sa il roage frumos sa o lase in pace si daca nu ii da block.Din experiență iti zic ca daca nu ii zice să se potolească el va continua.Si faza este ca ei au mai fost iubiți si oricand poate reveni un sentiment, ceva.Eu consider ca nu pot exista prietenii de genu iesit in oras cu fostul iubit, că hai ca fac cinste sau mai stiu eu ce.

| sadrian46 a răspuns (pentru Foame):

Eu consider ca nu pot exista prietenii de genu iesit in oras cu fostul iubit,
Tu consideri că nu pot exista.
Ba uite că pot.
Deci ce este mai adevărat, ce consideri tu, sau ce se întâmplă de fapt?

| Foame a răspuns (pentru sadrian46):

Asta si zic ca ei nu sunt doar prietenii, ea simte ceva pentru el, dar acum sti cum este ea sta cu tine dar simte ceva si pentru ala, nu zic ca este ceva gresit dar acum depinde si de om daca este afectat de asta.

| Alexandru197 explică (pentru Foame):

Eu cu ea astept un copil si nu mai are nimic cu ea.
In legatura cu invitatul in oars nu sunt doar ei 2 ca altfel nu acceptam. Am zis ca tin foarte mult la es si nu pot sa ii fac reprosuri. In legatura cu fostul ei "veciunul" el a inselat-o si nu mai are ce sa simta pentru. In legatura cu mesajele nu pot sa ii fac nimic si nici ea. Acum s-a dus cu el si mai multi prietenii si ba chiar acum vb cu ea la mesaje ca ce face si nu se fereste adica sa imi zica ca nu poate vb.

| Alexandru197 explică (pentru Foame):

Faza este ca de multe ori i-a spus sa nu o mai streseze mesajele.
I dat block la Facebook mi-a aratat block la numerele de telefon dar nu ai ce sa ii faci isi ia cartela din nou este un om foarte dipserat. Cat de curând am sa ma mut la ea si va inceta.