| Shtefhy a întrebat:

Am o noua intrebare.
O fata de 12 ani si un baiat de 14, pot sa se potriveasca (si sa nu fie din același oras/judet si nu chiar "echilibrati" adica unul mai urâțel si unul mai frumos)?
Funda. Raspunsuri serioase va rog

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se spune ca iubirea nu are limite(distanta, perioada...varsta)
Ce inteleg prin varsta? Un tip de 20 de ani cu una de 36.
NU o persoana majora cu una minora.
Daca amandoi sunt minori nu vad nicio problema atata timp cat nu au o relatie sexuala.Pe scurt,sa nu depaseasca limita.
Din nou, daca dragostea pentru ei este puternica, nu pot exista limite(orasul etc)
ha. atata timp cat cei doi se iubesc nici nu se pot considera urati unul pe celalalt.
Oricum, cel mai probabil, aceasta relatie o sa fie trecatoare deoarece sunt inca micuti cei doi, asa ca nu deveni prea incantat/a.

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu se potrivesc de nici un fel. fata este mult prea micuta.
In plus, distanta este impedimentul care nu permite apropierea si nici o relatie nu poate functional al distata.

Oricum, ai spus in cealalta intrebare ca te-a parasit, deci, s-a cofirmat ceea ce ti-am spus si acolo si aici.
De fapt, nici nu erai cu el, era doar in imaginatia ta, probabil cand te jucai, pentru ca el la nord, iar tu la sud, nu este vorba de relatie de nici un fel, nici macar prieteni nu erati.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Sa se potriveasca la ce? La invatat ABC-darul, nu?

| Xelon a răspuns:

Nu poti fi serioasa...
La 12 ani tu vorbesti de potrivela si relatii la diatanta?
Hai sa te intreb ceva la varsta ta ce activitati poti face tu cu " iubitul" tau?

| TheLifeIsGood a răspuns (pentru Xelon):

Ar putea sta impreuna, ar putea povesti, pe scurt, ar putea sa se simta bine impreuna. A avea un iubit nu inseamna inceperea vietii sexuale, asa ca KEEP CALM... laughing

| Xelon a răspuns (pentru TheLifeIsGood):

Habar nu ai ce vorbesti, ceea ce mi-ai spus tu acolo poti foarte usor sa faci cu un prieten, spre surprinderea ta la majoritatea oamenilor un iubit inseamna mai devreme sau mai tarziu inceperea vietii sexuale...

| TheLifeIsGood a răspuns (pentru Xelon):

Ai mare dreptate, mai devreme sau mai tarziu, insa la 12 ani, este mult prea devreme. Am noroc ca nu mi-ai spus asta personal, caci mai mult ca sigur ai fi tipat... happy

| Xelon a răspuns (pentru TheLifeIsGood):

Nu imi sta in fire sa tip la nimeni, EU am incercat sa iti explic ca pana pe la 15 ani nu at trebuii sa va preocupe relatile...

| TheLifeIsGood a răspuns (pentru Xelon):

Sunt de acord!

| restroccck a răspuns:

Nu conteaza varsta si nici cum arati... conteaza daca iti place de acea pers... nu te indragostesti de fata, te indragosesti de suflet dar, nu cred ca va tine mult cum a zis si persoana de mai sus pentru ca sunt mici si practic se ver plictisi unul de celelalt dar cine stie, poate vor ramane impreuna