| Alexgogogoasa a întrebat:

am o problemă cu părinții mei, am 13 ani și sunt sluga lor... Nu am voie să le răspund (stiu ca e ceva normal) dar ei mă controlează. Spre exemplu am vrut să plec cu niște prieteni la stadion dar ei nu m-au lăsat, oriunde sunt ei trebuie să stea lângă mine ca să mă pazeasca, fratele meu mai mare mă cearta pentru ca răspund dar nimeni din familia mea nu vrea să înțeleagă că nu pot suporta unele lucruri. Tata odată mi-a spus că dacă nu-mi convine ceva să plec... Vreau să plec dar palma tatălui meu e foarte grea și cred ca dacă mă găsește mă omoară în bătaie. Ce pot face? Va rog!

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La varsta ta interpretezi gresit aceasta grija a lor. Iti vor doar binele. Sunt destui ca tine care fac prostii la 13 ani. Asa ca, n-ai ce face.

| sierra1 a răspuns:

Dragă gogoașă, eu cred că la vârsta ta ar trebui să-ți asculți părinții și nu să te răzvrătești. Ai timp mai incolo s-o faci dacă e cazul

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna!

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.

Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Acum poti primi consiliere gratuita si direct de pe telefonul mobil, descarcand aplicatia noastra http://www.116111.ro/descarca-aplicatia

Asteptam sa te ajutam!

| GirlOnline81 a răspuns:

Chiar dacă sunt cicălitori și enervanți, lor le pasa de tine. Lucru pentru care ar trebui sa te bucuri, nu sa te faca suparat.