| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu prostata si cu ejacularea precoce, din aceasta cauza nu-mi pot face o relatie de durata.
Am mers la mai multi urologi, dar problema nu are o rezolvare definitiva, mereu va reaparea.
Cred ca singura mea sansa sa am o relatie este sa gasesc o fata care are si ea anumite probleme de sanatate, dar nu stiu cum sa procedez, unde sa caut...

6 răspunsuri:
| adryang78 a răspuns:

Caută pe google "exerciții kegel". Sunt seturi de exerciții care întăresc mușchiul dintre scrot și anus, astfel încât cu timpul îl vei putea încorda suficient încât să reții ejacularea. Chiar funcționează.

| Raducons a răspuns:

Poate ca ai fimoza intr-un anumit grad, Ejaculaea precoce se rezolva cu timpul, penisul functioneaza normal? Ce probleme poate sa aiba o femeie, poate aspectul fizic

| Sonia822 a răspuns:

Bea 2 cani pe zi de ceai Pufulita cu flori mici. Efecte dupa o saptamana, vindecari dupa 3 luni. Gasesti in market si la naturiste sau farmacii. Asta daca vrei sa asculti...
https://www.biosano.ro/......-50g-fares

| Bizon95 a răspuns:

Ejacularea precoce se rezolva destul de simplu cu viagra
cel putin in teorie o sa fii foarte tare si dupa ce ejaculezi
insa penisul NU e totul, TREBUIE sa te gandesti si "out of box", si nu imi dau seama cum cineva nu poate lua in consideratie un lucru super simplu:
lesbienele nu au nici un penis, dar fac sex binemercic
ASA CA POTI SA COMPENSEZI, cunnilingus (cauta pe google), joc de degete, eventual chiar dilo, etc.

DACA TE IUBESTE, SI TU O IUBESTI PE EA, GASITI SOLUTII SA AVETI AMANDOI SATISFACTIE COMPLETA... DE FIECARE DATA!

| Donsavas a răspuns:

Ejacularea precoce este si o problema psihică. Poti consulta un psihiatru.

| relian a răspuns:

Du-te la sex shop cumperi o crema pentru asa ceva,spui acolo,vrei o crema pentru ca ejaculezi rapid,iar aia stiu ce sa iti dea,dai cu aia si dupa mai vorbim laughing iti garantez ca functioneaza,nu patesti nimic,nu este nociva, ba cremele genu asta nu-s problema nici pentru partenera, poate chiar sa puna si gura, absolut nici un pericol, garantat.
Am incercat si eu odata si functioneaza super. Daca esti curios pot sa iti zic ce crema este.
Ejacu...larea ce spu tu n-are legatura cu prostata, aia are legatura cu erectia, deci e alta problema.
Deci tu trebuie sa stii exact ce problema ai.Adica de erectie sau de ejacu...lare.
Asa de erectie daca e in cazu ala trebuie sa iei alte pilule, vorba cuiva pe aici viagra sau cialis.
Daca e doara ejac... ulare cu crema asta rezolvi garantat.Sunt si spary, eu nu am folosit, am avut 2 spray STUD100 se numeau, le luasem sa incerc dar la mine n-a fost cazu, asa ca le-am dat cuiva, care recent a fost acasa si zice frate is bune rau laughing dar in cazul acestui spary femeia nu e bine sa puna gura, adica sex o..ral sa nu-ti faca.
Cu crema aia ce zic aia da merge. Abele nu au termen de expirare, si valabile si peste o suta de ani laughing doar ca crema se deshidrateaza, deca o tii 10 ani de exemplu laughing.
Deci problema ta se poate rezolva fara sa consulti nici un urolog.Te ducu la urolog dac ai ceva infectie,in rest nici un medic nu are ceti face,aia doara asta fac, trste sa vada daca e o infctie, daca stiu si eu ce boli mai sunt, dar dereglari de astea sexuale nimeni nu poate fece nimic, decat pilule si creme sparyuri care functioneaza f bine.
De unde stiu? Am folosit odata crema aia ce zic sa eja..culezi mai greu, apoi de viagra si restul stiu de al prietena mea care lucreaza la faramacie si stie ce vinde si cui, vin si barbati de 80 de ani sa ia viagra laughing ea mi-a spus, iar aia vin regulat, deci daca n-ar fi functionat nu mai cumparau oamenii.