| iCappy a întrebat:

Am o problema mare, dar am sa fiu scurt. Acum vreo 8 9 luni m-am despartit de prietena mea, am lovit-o dar nu asta a fost cauza, ci numarul de cate ori am facut-o. Stiu ca am fost un porc si mi s-a zis de N persoane asa ca va rog nu comentati aiurea. Si inca nu mi-a trecut de ea. Ma mai iertase odata dar tot am fost prost, acum ea m-a uitat 100% si si-a gasit alte N relatii la fel si eu dar nu m-au ajutat de niciun fel, de toti s-a despartit din motive aiurea, cum as putea sa o fac sa ma ierte tinand cont ca ma uraste din tot sufletul ei si cand rog pe cineva sa vb cu ea si aduce vb de mine schimba subiectul sau pleaca. Plus ca daca vb cu ea f2f nu ma baga in seama.
Funda

Răspuns Câştigător
| LzzD a răspuns:

Lumea e plină de femei, la oricee oră poți găsi alta!

36 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Să te ierte? Mă dezguști pe mine, care nu te-am cunoscut în viața mea. Nici nu vreau să mă gândesc la ce simte săraca fata aia. Tu meriți să îmbătrânești fără să ai pe nimeni care să-ți dea un pahar cu apă.

| gogu220 a răspuns:

Nu ştiu în ce oraş stai dar sigur aveţi o firmă care livrează fori la domiciliu. Dacă îi plac şi bomboanele ar fi altă idee.

| NoBodyOriginal a răspuns:

Mai bine devino gay. laughing))

| Furnicuta000 a răspuns:

Inseamna ca e fata desteapta.

| sopranaCadaverica a răspuns:

Cat de idioata sa fie ca sa puna botul la flori si niste bombonele? Doamne, mare e gradina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte bine ti-a facut, sper sa isi gaseasca pe cineva cu care sa fie fericita, si tu sa nu mai ai parte de nici o femeie in viata ta, daca le bati. Meriti tu sa fii batut ca ridici mana la o femeie. Ce nenorocit de om poti fi. Ce fel de barbat da intr-o femeie?
Un nenorocit.

| Welterweight a răspuns:

Daca te iarta inseamna ca e abuzata si emotional de tine. O femeie normala nu sta cu o javra ca tine.

| Violleta2022 a răspuns:

Bravo ei, in sfarsit te trateaza asa cum meriti, adica cu ignoranta totala.
Sincer, cum poti sa ceri cuiva, sa uite bataia pe care i-ai dat-o?
Zii mersi ca nu a pus pe cineva sa te altoiasca zdravan, ca sa intelegi prin ce a trecut ea.

| Eireann a răspuns:

Cauta alta, de preferinta una fara parinti si frati in putere ca daca afla aia ce ai facut te culege SMURD-ul cu penseta.

| Foreveryoung1548 a răspuns:

Bună! Această fată nu te merită, te-a iertat de prea multe ori si nu meritai deoarece tu ai dat în ea, din punctul meu de vedere nu te poți numi bărbat, este o rușine sa dai într-o fată.

| Freya1 a răspuns:

Cred ca nu mai e problema ta cu cine umbla si cat.Ar trebui sa o lasi in pace si sa inveti din greselile tale.
Daca dai intr-o femeie nu esti mai barbat, esti mai carpa.

| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să o lași în pace.
Nu o mai chinui degeaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur ea e un inger nevinovat si tu vinovatul. Standard dublu ca la idioti, ea poate sa te abuzeze emotional psihic, dar nu ai voie sa ridici un deget in fata ei ca e de sex feminin.Din ce motive ai dat in ea? Ar cam trebui sa iti doresti nici sa nu-i mai auzi numele. Dar tu incã o tii la sufletel.

| Subsemnatul123 a răspuns:

Ai zis ca ai fost prost de mai multe ori si in final nu te-a mai iertat. Acum vrei sa fie ea proasta sa te mai ierte o data?

| GirlOnline81 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dupa acelasi standard dublu ca la idioti, te intreb si eu: ce simtiti voi, barbatii, cand loviti o femeie? Frustrare? Putere? Va simtiti mai barbati?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru GirlOnline81):

Nu stiu ca nu am lovit o femeie. Da poate Nervi, frustrari
Dar sigur regretul doare mai tare decât niste palme.

| GirlOnline81 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici nu stii cat ma bucur sa aud asta, ca n-ai lovit o femeie in viata ta, desi faptul ca tu crezi ca uneori o femeie merita sa fie lovita, ma oripileaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru GirlOnline81):

Cred ca se dramatizeaza degeaba. Oripilant e când se lovesesc farã scrupule si abuzeaza femeie nevinovate, care nu au facut nimic.

Intr-o relatie ambii parteneri sunt vinovati. Orice se intampla.

| GirlOnline81 a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu ca nu am nici un drept sa te rog ceva; totusi, te rog scoate-ti astfel de idei din cap.
Nu exista nici o scuza in lume pentru a lovi o femeie. Nici macar una!
Numai un las demn de dispret loveste o femeie, invocand ca a fost provocat, inselat, sau ca a fost sub influenta alcoolului, dar niciunul dintre acesti factori va putea sa scuze vreodata un barbat care face apel la palme/pumni.

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu cred ca ea este un inger sau ca nu a facut nimic.Dar daca nu iti place cineva renunti, o lasi, pleci, o alungi nu o bati.
Iar daca te "abuzeaz psihic" iar tu ii dai palme nu demonstrezi nimic mai mult decat ca esti pre prost ca sa faci fata mental unei femei sau a unei alte persoane ce te "abuzeaza psihic".

| minrest a răspuns:

Daca stii ca nu poti sa te abtii sa iti abuzezi partenerul, pana la abuz fizic, mai bine lasa oamenii in pace.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru GirlOnline81):

"Nici măcar una!"
Fii serioasă. Doar pentru ca ai vagin devii Dumnezeu pe pământ? E perfect in regula sa-i dai tu o palma,oricum el e vinovatul,dar dacă îți da înapoi e abuz,violenta domestică,ani de închisoare si multe,multe lacrimi de crocodil.Da,știu,tu ești mai "fragila",dar o palma nu o sa te bage in spital.
Știi ce înseamnă sa fii abuzată? Sa fii lovită cu adevarat,sa ai cicatrici din cauza asta,sa trebuiască sa le ascunzi cu fond de ten/cu bluze cu mâneca lunga/cu parul?
Ma îndoiesc.
Nu,nu exista "scuze", exista justificări, explicații, motive. Daca îl jignești, e îndreptățit sa riposteze.Ideal ar fi prin fapte, unii apelează la violenta.Nu e indicat, dar o palma nu e sfârșitul lumii.
Violenta nu e o solutie nici pentru bărbați, nici pentru femei.Nu te ajuta cu nimic faptul ca ești femeie, nu câștigi puncte bonus, nu ai mai multe drepturi. Vreti egalitate, dar si respect in plus.Cam multe pretenții, nu crezi?

| GirlOnline81 a răspuns (pentru anonim_4396):

Imi pare rau ca inca mai exista oameni ca tine, care nu realizeaza ca a lovi pe cineva, mai ales mai slab ca tine, inseamna abuz. Nu numai ca nu realizeaza, ci li se pare normal.
Nu e nimic mai trist pe lume decat oameni care isi justifica abuzul prin prisma faptului ca " o palma nu o sa te bage in spital".

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu stiu cazuri in care sa murit dintr-o palma, chiar si dintr-o inbrancitura.
A alunecat, a dat peste ceva in urma imbrancituri sau a palmei si a cazut de undeva sau a dat cu capul de ceva si aia a fost.
Nu cred ca trebuie sa umbli cu fata acoperita de machiaj sau esarfe ca sa fi un om abuzat.Si cand spun asta nu ma refer doar la femei,poate sa fie si un copil sau un barbat intr-o situatie similara. Poti sa fi hartuit verbal,amenintat,santajat si si asta este o forma de abuz.
Tata nu a fost violet fizic cu noi niciodata, dar prin amenintari, injuraturi, jigniri ne-a facut psihic de am ajuns unu sa se mute si altul sa aiba probleme cu nervi, atacuri de panica.Si chiar daca nu as fi vrut sa vorbesc despre fosta mea relatie si acolo la nervi un prins de gat, de mana, o imbranceala, o palma m-a afectat suficient incat sa am probleme si nu se face.
Nu e nici el nici altul Dumnezeu sa stie cat de tare doare acea palma, cum poate acea palma afecta un om ca sa isi permita sa ii vare cateva la fiecare cearta si sa aiba pretentia ca omul ala sa ramana acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru GirlOnline81):

Sunt fata, dacă aveai vreo nelămurire.
Nu înțelegi ce e greșit in raționamentul tău, nu-i asa? Daca îi dau eu o palma unui tip e normal.Probabil mi-a spus ca nu/mi sta bine parul si am fost îndreptățită s-o fac.Tot el trebuie sa-si ceara scuze. Daca îmi da el mie, e abuz, eu sunt victima.Ti se pare corect?
Ideal e sa nu existe violenta.Dar e aiurea sa spui ca dacă lovești o femeie ca bărbat ajungi direct in iad.Sau ca nu exista niciun motiv bun. Exista motive extrem de bune.Si dacă promovam egalitatea, ar trebui sa judecam la fel o palma data unui bărbat cu una data unei femei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai de unde sa știi ca tipa pe care o lovești o sa se împiedice si o sa cada fix cu capul de colțul mesei. Teoretic si o palma data unei femei de către o femeie ar putea avea tot același efect.
"la nervi un prins de gat, de mana, o imbranceala, o palma m-a afectat"
Nu sunt de partea lui(agresorului)dacă asta ai inteles.Doar ca e amuzanta ipocrizia cu care unele susțin ca e atat de înjositor sa lovești o femeie,asta in timp ce ele nu ar avea nicio problema sa dea o palma unui bărbat si nu ar cataloga asta drept "abuz" sau "violenta",doar exercitarea drepturilor lor de femei.
Știu cum e sa fii abuzată, nu e nevoie sa îmi explici si tu.Da, violenta nu rezolva nimic, dar motive ca sa recurgi la ea sunt, la ambele sexe si ipocrizia predomina la femei.Si nu la cele abuzate, ci la alea care nu au fost atinse nici cu o pana in viața lor.

| GirlOnline81 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce mai pot sa zic? După așa ceva îți vine instantaneu sa crezi ca traind lângă un tip abuziv este ca și cum ai tras lozul norocos.

| Davidandrwi a răspuns:

Cum poți să lovești o femeie? Tu te auzi ce debitezi?
Esti un gunoi de om, nu meriți nicio femeie
Nemernicule

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru GirlOnline81):

Este adevarat ca e un las pentru ca a lovit-o pentru a o supune.
Dar nu e mai simplu ca ea sa spuna direct sa i-a o pauza? Decât sa insele, sa provoace pana il poate determina sa dea in ea.
Nu promovez asta ai inteles gresit. Dar nu imi pare nici rau pentru cele care sunt petardate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Freya1):

Parerea mea e ca "prost" slab pentru ca se lasã influentat de n persoane. A facut o greseala, putea mai bine s-o lase decât sa dea in ea de nenumarate ori.
Dar Oricum mie mi se pare proasta dinamica relatiilor daca chiar asa e.