| Erekest a întrebat:

Am o problemă... părinți mei nu sunt de acord cu iubitul meu, adică mama, tata nu zice nimic.
Ideea e că nu mă lasă să mă văd cu el doar duminica și aici aproape de casă la vreo 100 de metrii..mai departe nu...
Nu știu ce să fac, când vine vorba de el, căci tata mă mai întreabă și așa, mama zice că speră să-l las că e urât și prost...
În primul rând mama nu a avut niciodată de a face cu el, n-au vorbit niciodată..doar îl judecă.

Ce să mă fac?

14 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Păi nici nu l-a văzut și zice că-i urât și prost? atunci sincer nu știu cât merită s-o iei în seamă

| Andreeush a răspuns:

Ce vârstă ai?

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Sa il lasi evident, daca e urat si prost. laughing mamele stiu asta mai bine, crede-ma. Nu trebuie sa stea cu el 24/7 ca sa isi dea seama de anumite lucruri.

| anonim_4396 a răspuns (pentru PrintesaGumitaa):

E absurd! Adică ea trebuie sa își aleagă iubiții după cum vrea mai maica-sa? Dar iubiții trăiesc cumva cu maica-sa sau cu fata? Fetei trebuie să-i placa, nu mamei fetei. Ca mama fetei e mahalagioaica, asta e altceva.

| PrintesaGumitaa a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa-i? Ca dupa ce iubitu ii da cu sutu in fund ea tot la maisa-sa se duce, deci mi se pare normal ca si parintii sa aiba un cuvant de spus pentru ca au mai multa experienta de viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uită-te pe Youtube la "mama din întâmplare" si o sa înțelegi de ce nu te lasa. Spune-mi, te rog, cati ani ai?

| Erekest explică (pentru anonim_4396):

16 ani

| anonim_4396 a răspuns (pentru Erekest):

Mulți înainte. Asculta de părinți iti vor binele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca știu ce vrea mama ta. Vrea bucata din iubitul tău, dacă înțelegi ce vreau sa zic. Vrea sa îl împarți cu ea. Asa am fost eu cu una dintre iubitele mele. Mama fetei nu era de acord cu mine. Pana într-o zi când fiica-sa nu era acasă, m-a chemat maica-sa chipurile sa repar ceva în pod și am reparat-o pe maica-sa la fata laughing

| SuntIonutPwp a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai 12 ani fara suparare, cred ca te-ai uitat la prea multe filme p. orno daca crezi ca asa ceva se intampla in realitate

| anonim_4396 a răspuns (pentru SuntIonutPwp):

Înmulțește 12 cu 2 plus încă 4. Apoi îți dă vârsta mea reala. Și nu te mai baga în discuții contradictorii fără a cunoaște realitatea. Hai, dans din glezne.

| Ana7807820 a răspuns:

Le spui părinţilor tăi cat de mult îl iubeşti şi cat de mult îi iubeşti tu pe ei. Le spui momentele plăcute petrecute cu el şi cum ţi se pare ţie ca personalitate. Cireaşa de pe tort: "nu contează aspectul fizic, ci ceea ce se află înăuntrul tău, în sufletul tău"

| Erekest explică:

Am o relație de un an si cateva luni cu acest baiat...și chiar nu e urât.și n-o zis doar eu, și ci ceilalți din jur. Prost iarăși nu e..mama zice asta doar ca să îl las.

| Foreveryoung1548 a răspuns:

Bună! Încearcă sa ai o discutie față în fată cu parinti tăi si cu iubitul tău, ei trebuie sa cunoască mai bine ce fel de om este el, pentru că nu uita aparențele înseală.