| Chinezu12345 a întrebat:

Salut TpU! Am o problema si am nevoie de niste sfaturi. De 4 luni am o relatie cu o fata si in ultima luna tot imi cere sa ne despartim. Motivul pentru care imi cere asta este ca gandim diferit si nu ne potrivim si alte prostii de genu. De atunci nu ne-am mai vazut pana acum cateva zile, gasea tot felul de motive. Ne-am vazut si tot am incercat sa o sarut si nu a vrut. Am pus mana pe piciorul ei si m-a lasat. Chiar inainte sa plece m-a lasat sa o sarut o singura data si i-am cerut si a doua oara si m-a lasat. Eu am nevoie de ajutor pentru ca nu mai inteleg nimic. Daca vrea sa ne despartim de ce ne-am sarutat? Nu am obligat-o, de bunavoie s-a lasat. Ajutati-ma sa inteleg ce se intampla. Cel mai bun raspuns primeste FUNDA! Fara jigniri si alte aberatii de doi bani pentru ca nu ma ajuta! Multumesc anticipat! As vrea un Raspuns din partea unei FETE!

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| qwertpro a răspuns:

Salut,ei bine din ce ai descris tu inteleg ca fata pe care o iubesti nu este intocmai sigura si nici multimita in totalitate de decizia de a va desparti.In mod normal, cand un om vrea sa te excluda din viata lui rupe orice legatura cu tine si nu mai vrea sa aiba de a face nimic cu tine.E posibil ca prietena ta nu ti-a spus adevarata cauza a despartirii, sau cel putin nu toate cauzele. Faptul ca 2 persoane gandesc diferit nu e un motiv ca ei sa se desparta.Cunosc multi oameni care chiar daca gandesc diferit sunt impreuna si se iubesc pentru ca doua persoane care gandesc identic nu exista si chiar de ar exista ni s-ar intelegea.Asta si inseamna o adevarata iubire, sa accepti ca celalalt e diferit de tine si sa continui sa il iubesti. Incearca sa afli care este adevaratul motiv pentru care ea vrea sa va despartiti, poate parintii o impun sau altcineva, poate cineva te-a barfit pe la spate ori ai suparat-o cu ceva...La inceput e normal sa refuze sa iti zica, dar insista sa aveti o discutie sincera. Faptul ca ti-a permis sa o saruti inseamna ca are sentimente pentru tine, si simplul motiv ca vorbeste cu tine arata ca nu vrea sa dispari din viata ei. Daca ea totusi refuza sa fiti impreuna si nu poti face nimic, atunci trebuie sa treci peste, sa dai in trecut aceasta relatie.Nu toti oamenii ne raman alaturi in viata, unii doar trec prin viata noastra si pleaca de parca nici nu au fost, dar foarte putini vor merge cu noi pe drumul vietii. Daca va veti desparti, nu te intrista deoarece inseamna ca ea nu e omul potrivit pentru tine si soarta ti-a pregatit pe altcineva, doar ca nu o cunosti inca acum.In viata trebuie sa lupti pentru iubire.Incearca sa salvezi aceasta relatie pentru ca e mult mai usor sa renunti decat sa o repari, dar renuntarea iti va aduce durere.Atunci cand stii ca ai facut tot ce ai putut, nu are sens sa mai pastrezi un om in viata ta.

12 răspunsuri:
| Țoglă a răspuns:

Eu îți recomand să închei totul brusc.
Nu-ți bate capul cu asemenea scursuri care nu știu ce vor.

| mgtow a răspuns:

Un concurent ti.a rapit-o. Cainii fug dupa catele si ele ridica coada la orice oferta

| JustAFriend a răspuns:

TIpa este nehotarata.Mai mult ca sigur din acest "nu ne potrivim " fac parte si alte motive pe care nu vrea sa ti le spuna.Este cel mai simplu, mai ales pentru tine, sa o lasi sa isi vada de drum.
Nu te aventura mai mult decat atat intr-o relatie care o sa devina toxica( daca cumva nu a devenit inca, ). Incearca sa porti o discutie mult mai adanca cu ea, incearca sa treci peste acest " nu ne potrivim " si trage tu concluziile tale. Faptul ca te-a sarutat nu inseamna neaparat ca vrea sa fie intr-o relatie cu tine, ia gandeste-te tu cate fete ai sarutat doar pentru ca ti-a venit pe moment, fara sa vrei sa ai o relatie cu ele?
Asa ca da-i drumul, las-o sa zboare cum zice un cantec

| ImiPlacMexicaniiXD a răspuns:

Din ce ai scris tu, pare ca iti plange de mila; te-a lăsat să o saruti pentru că i-a fost milă de tine. Nu trebuia sa o întrebi daca sa o saruti sau nu. Chestia asta vine de la sine, trebuia sa faci ce simțeai în acel moment.

Faptul că ai pus mâna pe piciorul ei si "te-a lasat" sa o saruti denotă că tine la tine, dar vrea mai mult. (Nu ai precizat cum te comporti cu ea, deci deduc din ce ai scris).
A fost un pas spre mai bine in ceea ce priveste relația voastră.
Fetele cauta băieți "rai" care să le provoace si acum depinde de personalitatea voastră. Poate ea e mai timidă și tu esti la fel de timid. O relație din 2 timizi nu e întocmai cea mai lungahappy
Dacă ea e mai rebelă si nu ti-a acordat atentie asa cum voiai tu, inseamna ca te ținea la degetul mic, erai ultima ei optiune si te-a păstrat "Pentru mai tarziu". Si nu merita sa stai după fete de genul. Gandeste-te ca se gasesc fete mai bune si ca meriți mai mult!happy, nu te lăsa dominat de o fată daca e fițoasa. Si nu sta după nimeni ca sa fii plăcut. Acționează.
Baftă!winking

| sierra1 a răspuns:

" De 4 luni am o relatie cu o fata si in ultima luna tot imi cere sa ne despartim"

fii gentleman și respectă-i dorința

| ℓαυяα a răspuns:

Sfatul meu este sa nu mai incerci sa continui relația asta. Fata nu pare dispusă sa lase de la ea sau sa lupte pentru relația asta.

| BUNNYMAN a răspuns:

Buna!
S-ar putea ca fata sa se fi combinat, deoarece ar fi fost atrasa de tine, din pricina unor chestii mici, fetele sunt atrase de undele "mișcări, gesturi " ale băiatului, in afara de înfățișare, ele cauta și masculinitate, dar după ceva timp, începe să își piardă interesul, deoarece vede că ești atent, diferit (mai apropiat ) cu ea, și deja ea își pierde interesul (numai ești băiatul rece, serios de la început ), și o să înceapă să se uite la alti băieți fără sa își de-a seama și să observe la alții (alte gesturi) care o atrag...
Părerea mea!
Încearcă să fi tu ăla rece, dar sa fi și puțin atent.
Dacă este vorba de o fată tânără, trebuie sa faci joc de roluri (sa ii întorci favorul ) sa fi serios de fiecare data când vorbești cu ea și mai distant.

| Mayar a răspuns:

Daca vrea sa fie cu tine, accepta sa fiti impreuna, daca nu, nu.
Acel sarut nu inseamna nimic important.
Pur si simplu intreab-o: vrei sa fim impreuna, da sau nu?
Si vezi i nfunctie de raspuns. Nu te tot chinui sa afli semaje asunce, simboluri, lucruri cu subinteles, etc. Purtati o discutie ca doi adulti ce sunteti.

| Freya1 a răspuns:

Ea face asa pentru ca tu tot insisti.
Renunta sa o mai cauti, iar ea daca tine la tine te va cauta.

| sofisis a răspuns:

Insisti prea mult si chiar nu inteleg de ce. Trebuie sa te convinga sa o lasi in pace sau cum? Daca ti-a zis in repetate randuri ca nu mai vrea...la ce pana mea nu ii accepti decizia si te milogesti de ea pentru un sarut? Patetic

| Adry05 a răspuns:

Pe bune? Te-a lasat din mila asa ca o ultima data, lasa fata si n-o mai stresa ca nu te vrea

| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să stai de vorbă cu ea și să o întrebi exact ce are. De ce vrea să vă despărțiți.
Mai bine să știi adevarul decât să fii mințit.