| Mikey12 a întrebat:

Salut TPU

Am o relatie de aproape 2 luni cu o fata(maine implinim 2 luni) si pana acum totul a fost roz, fara certuri etc. Tinem unul la celalalt, incredere este(tin sa spun ca relatia e putin cam la distanta - eu la constanta, ea la Tulcea) si mi s-a intamplat ceva care mi se pare putin ciudat sau poate asa mi se pare mie.
Acum 2 zile am avut tura de noapte la munca, si la 7 dimineata ajunsesem in casa, m-am pus sa dorm, si cum au obiceiul prietenii mei, m-au sunat de m-au innebunit. In fine, pe la 12 ma suna prietena mea, si ii raspund pe un ton adormit ca dorm. Ea imi spune "bine, bine culca-te la loc" si dupa inchide. Trezindu-ma si dandu-mi seama de situatie, i-am trimis un mesaj "Scuza-ma ca ti-am raspuns asa, am avut o noapte grea la munca." la care ea dupa vreo zece minute imi trimite "te rog frumos sa ma lasi in pace". Asta mi se pare putin cam ciudat in conditiile in care ea stie ca eu sunt la munca. Azi de exemplu i-am trimis o poza cu un catelus, ca de... ii plac catelusii. Direct seen, fara nici macar sa raspunda. Acum nu stiu ce sa fac, sa o sun, sa ii mai trimit mesaje? Mi-e sa nu zica ca sunt disperat.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Parerea mea este ca tia pierdut timpul cu tine atat,las-o in pace si numai te baga in relati la distanta ca sunt pierdere de timp,iluzi,amagiri, dezamagiri atat, fata acum face pe victima sa scape de tine, poate ca a avut iubit de ceva timp si vrea sa scape de tine, numai fi asa credul, e bine sa nu ai asteptari de la nimeni si nici sa crezi in nimeni

| PersonajFictiv a răspuns:

laughing ce dracu ma?
E geloasa pe tine si tu te crezi disperat.
Ea crede ca cine stie ce ai facut in noaptea aia, sau daca nu crede asta, e suparata ca i-ai raspuns asa.
Dar cel mai probabil e geloasa si crede ca ai facut ceva, nu stiu, intreab-o de ce e suparata, e greu?
Sau in lumea ta, daca o intrebi daca e suparata esti disperat?
laughing

| kandaraki a răspuns:

Copii mici ce sunteti, ha ha ha!

| RoyalJakiro a răspuns:

Parerea mea este urmatoarea. Ori si-a gasit pe cineva, ori ii place sa facape victima, ori isi face iluzii. Ca sa rezolvi aceasta dilema estecel mai bine s-o suni si s-o intrebi de ce se are acest comportament, care este acel lucru ce o deranjeaza. Doar asa poti sa iti dai seama de ceea ce se intampla. Trebuie sa treci direct la subiect, nu are rost sa o menajezi. Bafta!

| R3sp3ctt a răspuns:

Las-o in pace, probabil si-a gasit altul, iar daca nu si-a gasit o sa te bage ea in seama cand o sa aiba chef.

| Mikey12 explică:

Edit: Prin "cam la distanta" ma refer ca in fiecare weekend sunt la Tulcea si ne vedem.