| Killutzu a întrebat:

Am o rugaminte la voi, daca ma puteti ajuta
Deci:
Tatal meu este maghiar.
Mama este bulgaroaica.
Bunica lui tata e romanca.
Bunica mamei e rusoaica.
Sora mea s-a casatorit cu un Sas.
Nepotul meu are numele de Hans.
M-am casatorit cu o tiganca si am un baietel.
Ce neam este baiatul meu?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te referi la neam in sensul de rasa sau de rudenie?
Pentru primul sens baiatul vostru este un metis si va fi, practic, de neamul in care il veti creste voi pana va fi major, dupa aceea isi va alege el neamul.
Dar ce importanta are in mersul spre societatea globala?

| foxsilver a răspuns:

Ar trebui sa fie neam de...cel putin vreo Organizatie Europeana! laughing

| iurii75 a răspuns:

Altă poveste de acest gen.
X s-a căsătorit cu văduva Y care avea o fică B. După un timp, tatăl lui X, C, s-a căsătorit cu B devenind ginerele feciorului său X şi a nurorii saleY. B a devenit nora ficei sale B care era căsătorită cu socrul/ginerele său. Mai târziu ambele cupluri au avut câte un copil H şi S. H era frate cu X de pe tată şi totodată nepot de la ginere... Mai departe continui singur. happy

Răspuns utilizator avertizat
| soniafulea90 a răspuns (pentru MultPreaInteleptulTractorist):

Nu este adevarat! Nu este tigan, depinde ce etnie ii s-a transmis la naștere în ADN,

| EMKing a răspuns:

E Mason