| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU,am si eu o intrebare, vi se pare deplasat ca eu un baiat de 21 de ani sa ii zic unei fete de 15 ani jumate ca o plac? Voi ce parere aveti, tind sa mentionez ca tatal meu cu tatal ei se cunosc si mi-e sa nu i se para deplasat tatalui ei chestia asta...

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i normal sa-i faci avansuri unui fetite de 15 ani, mai ales cand esti ditamai barbatul de 21 de ani.
Seamana a pedofilie, intentia asta.
Am un sfat, ca de la adult la adult: esti ditamai barbatul si te sfatuiesc sa-ti cauti femeie de varsta asta sau varsta apropiata, ca sa nu sa te dai la copilul mic al prietenilor parintilor tai, ca risti puscarie si o bataie pe cinste, de la taica-su.

| sierra1 a răspuns:

"un baiat de 21 de ani sa ii zic unei fete de 15 ani jumate ca o plac?"

cinstit, sună a pedofil!

| Catrice a răspuns (pentru sierra1):

Și acum o sa zică sau vin aia cu 'da de ce ca de aia de au 19 unu' și 25 celalalt de ce nu zice nimeni nimic'

| sierra1 a răspuns (pentru Catrice):

Majori ambii, fac ce "vrea" mușchii lor

| troleibuz a răspuns:

Foarte deplasat.

| aneliram a răspuns:

Cauta o fata mai apropiata de varsta ta. Poate tu vrei mai mult decat un sarut (atunci chiar poti avea probleme cu legea).

| PsyhoChild a răspuns:

Pedofilie

| Devil21 a răspuns:

Buna!
Nu mi se pare deplasat atata timp cat fata e la varsta adolescenței si poate singura sa isi dea seama de ce e bine si ce nu+poate sa isi ia singură deciziile.
Iubirea nu are varsta? peste câțiva ani nici nu o sa se mai observe diferența atat de rau ca acum.

| Bella993 a răspuns:

Sincer, da. Fata e minora, tu esti adult. Se considera pedofilie. Insa daca e fata e de acord, si poate sa isi fac singura deciziile, nu se intampla nimic, daca si parintii sunt de acord. E riscant. Macar asteapta ceva timp, sa ajunga macar la 17 ani. Daca chiar o vrei.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Bella993):

La cum arata unele "fetite de 15 ani" zilele astea... din pacate deh, varsta. Plus societatea noastra de cacao. Mosneguti de 60 cu tipe sub 30 e ok, dar unul de 21 cu una de 15 nu.

| Bella993 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Din pacate, ai dreptate. Dar mosnegutul de 60 de ani e adult, si tipa de 30 de ani e tot adulta. Unul de 21 de ani e tot adult, cand una de 15 ani e minora. Ma intelegi? Is 6 ani de diferenta, si la ce varsta are tipa acum se pare ca e mult. Si cum am mai zis se considera pedofilie. Da, intr-adevar, azi copii, se dezvolta mult mai repede, se si imbraca mai " provocator", dar toate astea nu ii dau nici-un drept nici unui barbat/baiat cu sau peste varsta de 18 ani sa se atinga de ea. Hai sa fim seriosi. Si nu, nu e ok ca una de 15 ani sa fie cu unul de 21 de ani, pentru ca ala de 21 de ani gandeste altfel si o tipa de 15 gandeste altfel, condusa de hormoni si curiozitate, poate face greseli care sa le regrete mai tarziu. Daca corpul e dezvoltat, nu inseamna ca mintea e la fel. E tot un copil. Dar ai ce sa faci? Pana la urma, nu poti interzice nimic, nimanui. Daca o sa vor, o sa fie impreuna oricum. Daca sentimentele is mutuale.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Bella993):

Da, ai dreptate, nici nu intentionam sa zic altceva. Doar ca e jalnica faza cu dublu standardele. Si cu asa-zisul discernamint pe care multi de ambele sexe nu il au nici la 40 de ani sau mai tirziu...

| Bella993 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Da, asa e.