| NightMare_4017 a întrebat:

am si eu o intrebarem, mama mea a visat ca a murit si ca sia luat ramas bun de la noi(familie si prieteni)spune ca se vedea pe ea in sicriu si vorbea cu noi, voia sa plece dar nu putea, a zis ca stia si data, inainte cu 3 zile de implinirea a 3 luni de cand s-a angajat la jobul actual.Nu stiu ce sa cred laughing la inceput am luat faza in gluma dar acum m-am mai gandit si nu stiu cum sa o linistesc, parea un pic speriata big grin. Daca imi puteti spune ce semnifica visul asta sau ceva de genu va multumesc

P. s. Nu vreau explicatia stinti fica a viselor pentru ca m-am documentat vreau doar pareri...sunt curios laughing
FUNDA si VOT la raspunsurile bune

Răspuns Câştigător
| Anonimoak a răspuns:

Eu stiam ca daca visezi ca mori, inseamna ca mai traiesti. acum nu stiu sigur.depinde fiecare ce aude. sper ca te-am ajutat

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna dragule :] Am vista odata ca prietenul meu cel mai bun va muri ca se va imbolnavi de cancer. Si dupa un an a fost depistat de cancer, apoi i-am povestit visul si ne-am rugat amandoi. In final nu a murit :]. Visele sunt cele mai interesante lucruri care i se pot intampla uinui om :]. Am mai visat si altele iar majositatea s-au intamplat. Nu vreau sa te speriu :] tot ce poti face e sa-i ceri ajutor lui Dumnezeu :]. Sa ai cele mai frumoase vise din lume! :]] pa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Batrinii spun ca atunci cind te visezi mort sau visezi pe cineva ca a murit,"i-a murit moarte" acelei persoane, adica mai are mult de trait.
Inteleg insa ca este angajata de curind.As vrea sa te rog sa intelegi,ca visul poate fi si un avertisment asupra unei cumpene a vietii, a serviciului, etc.Prin urmare, roag-o pe mama ta sa fie atenta atit cit poate la cifrele 3 si 9(saptamini, luni), cel putin in primul an de munca. Dumnezeu sa va ajute sa fie bine.Mult noroc.

| Larisssaa a răspuns:

Nu semnifica nimic visele happy

| AidaCR a răspuns:

Visele sunt doar vise happy. Nu semnifica mai nimic. At cand visezi ca esti urmarit de o maimuta ce ar trebui sa insemne?laughing.