| AripileLibertatii a întrebat:

Am si eu o mica frustrare, incep sa cred ca sunt paranoic. Am cunoscut cu cateva zile in urma o tipa de pe tinder care zice ca e din Peru venita aici pentru studii la Universitatea din Wiena (locuiesc in Austria). Si partea care ma frusteaza e ca prin "paranoia" mea, imi trecea prin cap tot felul de scenarii ca tipa asta poate face parte dintr-o mafie sau organizatie care pacalesc tineri si ii rapesc sau cine stie ce altceva. Stiu ca sansele sunt 1 la un milion dar niciodata nu stii. Pentru unii cred ca o sa le para amuzant dar vreau decenta in comentarii, nu sunt un troll. Si ca sa va dau mai multe detalii am iesit cu ea in oras si mi se pare destul de draguta dar putin cam ciudata sau pur si simplu asa cred eu. Si faza e ca e de o saptamana aici in Austria nici numar de telefon austrian nu are, a zis ca trebuie sa-si cumpere.

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

CLISEU:
"prima impresie e cea mai importanta"
la tine prima impresie a fost ca, din cauza ca e ciudata au fost idei paranoice care apoi ti s-au lipit bine de creier

asta inseamna ca
1. TU ESTI PROBLEMA
2. ESTI PLICTISIT DE MOARTE... pentru ca, cum a aparut ceva nou, ai avut reactie EXTREMA

iar in rest
-Peru NU e Columbia, nici pe departe
-este extrem de ineficient, scump si riscant sa rapeasca tineri din mijlocul UE... au SUA mult mai aproape unde e infestat deja cu carteluri cat cuprinde si e MUUUUUUULT mai usor sa gaseasca arme
-nr de telefon de Oystria s-ar putea sa nu ii trebuiasca prea curand pentru ca nu cunoaste pe nimeni acolo, iar in urma, roaming-ul cred ca ar fi crima la pret, si sa isi ia tel de Oystria si sa dea telefoane internationale, inter-oceanice, asa ca foarte probabil ca ii trebuie numai wifi, si cred ca asta se gaseste free, pe ici si pe colo in Oystria, tin minte ca in Oystria in gara, am facut test cu telefonul pe free wifi si mi-au iesit 300mbps (WOW, eu acasa in Romania am 100mbps pe wired, si nu il schimb pentru ca NU imi trebuie mai mult tongue chiar daca fac t0rrrenti cat cuprinde, iar sor'mea in Oystria plateste 125eu pe luna pentru vreo 15mbps)

LE PS ca sa vezi cum e treaba cu ce se lipeste de creier, am facut putina katerinka de sora-mea si din Austria a iesit Oystria, iar acum cand aud Austria numai Oystria am in cap big grin

9 răspunsuri:
| Panamax a răspuns:

In Peru s-au semnalat cel mai mare numar de aparitii de OZN-uri.Este posibil sa fie de origini extraterestre.
Daca te duce pe planeta ei o sa te faca sclav.

| darrio2007 a răspuns:

Nu vad nimic anormal la ea, din cate scrii aici. Mai degraba la tine.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Sa ne povestesti cum face opturi si daca inghite dupa ce va cunoasteti mai bine.winking

| Lazhor a răspuns:

Sa iti spun ceva este o mare prostie ce spui tu nu e bine sa generalizezi pe toata lumea din peru ca sunt rapitori si criminali doar pentru cativa oameni si daca ar fi pana acolo sa rapeasca cum spui tu ce cauta in Europa? De ce nu rapesc acolo la ei in Tara unde este mult mai usor ca in Austria asa ca stai linistit si sa nu iti fie frica eu am multi prieteni din America de Sud si sunt persoane foarte de treaba asa ca sper sa te fi ajutat cu raspunsul meu

| alina2k18 a răspuns:

Cine te rapeste ma?
laughing
Au de rapit la ei in tara laughing destui, nu vine nimeni in Uniunea Europeana sa rapeasca tineri sa ii duca unde si pentru ce?
laughing

| johnnny123 a răspuns:

Păi pe principiul ăsta nu ar trebui să mai ieși niciodată nicăieri cu nimeni. Oricine poate să te răpească. Închide-te în casă, pune hârtie în geamuri și ascunde-te sub pat.

Fata aia nu a făcut absolut nimic suspicios. Ce dacă e din Peru? Ți se pare cumva că România are o reputație mai bună?

| AripileLibertatii explică (pentru Bizon95):

Ce rau imi pare ca am subestimato. Multumesc pentru raspuns si ca mai calmat. Nu ma mai uit la filme penteu ceva timp de acum?

| Bizon95 a răspuns (pentru AripileLibertatii):

Cu placere
nu sunt doctor, nu dau indicatii, chiar cred ca daca te uiti la filme o sa te gandesti si mai putin la chestii aiurea, mai ales daca filmul e destul de bun sa "te pierzi in el"winking

| Andreeush a răspuns:

Dacă erai fată era normal să ai astfel de griji, dar cum te-ai și văzut cu ea cred că exagerezi.