| Marin321 a întrebat:

Am si eu o problema. De cateva saptamani sunt impreuna cu o fata pe care o iubesc enorm de mult. Dar ea mi-a spus ca ar trebui sa o luam mai moale prima data si dupa ce am mai vorbit mi-a spus ca ar fi mai bine sa se termine si sa devenim prieteni buni cum eram inainte. Ideea e ca inainte ne vedeam odata sau de doua ori pe luna. Dar acum ne vedem zi de zi la facultate. Si am incercat sa nu o sufoc adica am iesit cam odata pe zi, timp de 3 zile si dupa mi-a spus chestia asta...

Ce sa fac? Azi nici nu m-am putut ridica din pat sa merg la ore, efectiv ma doare tot corpul.

Răspuns Câştigător
| Lioana a răspuns:

Grea e dragostea cand e unilaterala. Fata nu vrea la fel de mult ca si tine. Poate nu vrea deloc. Lasa-i spatiu. Fa-te asteptat. Lasa-i timp sa i se faca dor de tine. Daca simte ceva pentru tine asta ii va intensifica sentimentele. Daca nu simte nimic te va uita.

10 răspunsuri:
| Demo_Cristi_1987 a răspuns:

Don't take it wrong dar domnisoara clar vrea spatiul ei. Din moment ce sunteti la aceeasi universitate cred ca a realizat ca isi limiteaza optiunile si incearca sa o zica cat de frumos se pricepe ea.

| Lazhor a răspuns:

Fata nu prea e pregatita de o relatie sau o vrut doar sa incerce sfatul meu este sa i accepti decizia si sa nu umbli dupa ea pentru ca nu merita sa pierzi timpul ti a Dat de inteles ca nu mai vrea nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil nu se simte atrasa de tine, sau simte ca nu va potriviti.

| NamelessBoy a răspuns:

E o tehnica ce am invatat-o de la matusa, faci un gest de atentie, o imbratisare, mesaj orice, doar putin mai mult decat un gest prietenesc. Apoi esti rece cu ea un timp mai lung.Asta i va face sa se intrebe daca mai esti atras de ea sau nu. E posibil s mearga, la mine a mers de trei ori cu aceeasi fata.Multi ar spune ca nu e corect din punct de veder etic dar eh.De asemenea incearca sa nu fi mai atasat tu de ea decat e ea de tine, de obicei daca se ajunge la situatii de genu inseamna ca n-a fost sa fie. Sper ca te ajuta cu ceva, succes

Răspuns utilizator avertizat
| Bizon95 a răspuns:

Puppy eyes, cum o vezi o tratezi cu puppy eyes, CAT MAI MARI SI MAI STRALUCITORIwinking

| darrio2007 a răspuns:

Te doare corpul pentru că, probabil, ai răcit.
Nu inseamna ca sunteti impreuna daca va vedeati asa de rar. Te cam imbeti cu apa rece. Deja fata ti-a spus clar ce vrea. Doar prieteni si atat.
Daca tu nu stii sa faci diferenta intre o prietena si o iubita, e clar ca esti cam imatur in gandire.

| Andreeush a răspuns:

Dacă nu vrea să fie cu tine trebuie să accepți asta, nu o poți obliga.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu ai ce sa faci, ai pierdut-o.
Invata din greseala asta, si nu o mai sufoca si pe urmatoarea.
Un om ok nu "iubeste enorm de mult" o fata care spune sa o lasi mai moale, dupa cateva saptamani de relatie.
Tu ai o sete mare de relatie, iar din pacate, starea asta alunga toate posibilele partenere. Cand esti ok, poate chiar usor indiferent, merge mult mai bine.
Mai stai vreo doua zile in pat, mai baga un sprit, o manea, un cui... Si revino-ti.
Multi am trecut prin faza asta, peste cateva luni vei gandi altfel.

| Raducons a răspuns:

Ce poti sa faci. Dragoste cu sila nu se poate, E clar ca nu este atrasa de tine