| Visa_Edward_1999 a întrebat:

Am și eu o problema mare, acum 2 saptamani după o cearta iubita mea s-a despartit de mine, pe motivul ca nu mai suporta certurile și ca ii este mai bine singura, jur ca nu mai pot de dorul ei, o iubesc din toată inima mea, acum câteva zile m-am întâlnit cu ea din întâmplare si am vorbit putin i-am zis ca mi-a fost dor de ea și ca o iubesc din toată inima mea ba chiar mi-au dat lacrimile, și ea a zis ca nu i-a fost dor de mine și ca nici măcar nu ma mai iubeste, ma tot ruga sa o las in pace pentru totdeauna. In astea 2 saptamani am tot încercat sa o sun, nu mi-a raspuns, mi-a blocat numarul. Tin sa menționez ca relația are aproape 2 ani, ce pot sa fac sa o recâștig? Stiu și eu ca încă ma iubeste, sunt constient de treaba asta ca nu poți sa nu mai iubesti o persoana in doar câteva zile mai ales după atat timp, ce pot face sa o readuc inapoi in viata mea? Fără ea simt ca sunt terminat jur, o vedeam ca pe soția perfecta, as face absolut orice pentru ea, va rog frumos dați-mi un sfat, nu îmi spuneti sa o uit ca nu asta vreau, eu nu vreau pe altcineva in afara de ea, va rog ajutați-ma!

Răspuns Apreciat de Editori
| Uvox a răspuns:

Singurul lucru pe care îl poți face este sa te schimbi in bine. Poate nu te ajuta cu fosta dar sigur te va ajuta în viitor.
Da, se poate sa nu mai iubesti asa, dintr-o dată. Eu am divorțat după 15 ani, asa, "dintr-o dată" happy
Realitatea este ca atunci cand se umple paharul nici nu mai contează ce ai simțit. E "breaking point".
Pui punct si atat. Pare ca e dintr-o dată dar nu e deloc asa.

6 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Nu mai insista.Lasa-o o perioada singura sa vada cum ii e fara tine si daca ea chiar nu te mai iubeste. Poate ca va si sufocati in ani astea si de aceia va certati mereu si acum aveti nevoie de spatiu.
Dai un ragaz si daca e sa fie cu tine sau sa te mai iubeasca se va intoarce.

| SkyPilot a răspuns:

Sentimentele ei pentru tine au disparut de o buna bucata de vreme. Nu te minti singur. Cu cat accepti realitatea mai repede, cu atat vei suferi mai putin. Cearta pe care ati avut-o a fost doar un pretext.
Un proiect prin care sa devii mai bun, dar in sensul dorit de tine si nu de ea este solutia cea mai indicata. Faci asta pentru tine, nu pentru ea.
Parerea mea este sa o verifici discret daca ai aceasta posibilitate. S-ar putea sa ai surpriza sa descoperi ca are deja pe altcineva.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Daca o iubeai din toata inima nu te certai cu ea ca un prost, las-o naibii in pace, certurile nu sunt de tolerat in nicio relatie. Daca nu v-ati inteles pana acum, nicio sansa sa va intelegeti de acum incolo si fetei i-a ajuns. Fetele nu renunta asa usor, daca a zis ca nu mai tine la tine, pai adio, frate. A luat o decizie inteleapta. O sa-ti treaca. Invata sa comunici, nu sa te certi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Altii nici nu au avut relatii la vârsta ta sau mai mari si tu te plângi ca te paraseste iubita, a facut-o si pe un drept ai devenit slab, dependent de ea, ti-a facut un bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-a pi ș a t pe tine la propriu și tu tot o vreilaughing))

| Balanica12 a răspuns:

Încearcă o mică pauză, pauză care să dureze 1 lună 2-3 și tu în timpul ăsta să te schimbi, dar total. Nu te mai milogii și mai ales la ea. Fi barbat și renunță la ea câteva luni, după ce îți faci schimbarea și te apuci de un hobby. În perioada asta nu trebuie să o bagi în seamă, deloc. Ea va vedea asta, va vedea că dintr-o dată nu o mai cauți și o să-și pună întrebări. Postează pe Facebook, Instagram, plimbăte, fa poze, zambeste, faci pe dracu în patru să ai o viață mișto, asta trebuie să vadă ea și mai ales să te simți tu bine. Dacă se mai nimerește un selfie cu o altă tipă cu atât mai bine. Dacă nu ai fost activ pe Facebook, acum trebuie să fii activ tot timpul, dacă nu postai, acum postezi, pana acum erai suparat, acum esti fericit, ea trebuie să vadă că acum te preocupă altceva. Trebuie să faci lucruri pe care ea la tine nu le-ar crede normale, dar acum să nu te faci porc și să faci lucruri care nu te fac pe tine sa te simti bine și nici pe cei din jur, fi gentil, baiat destept, gandeste inainte sa actionezi, fii mai indiferent puțin, dar cu limite. Eu îți garantez că dacă nu o bagi în seamă și faci schimbările astea ea o să vadă și dupa 3 luni te va băga ea în seama cu ceva gen, hey mai trăiești, ce mai faci și etc... Iar tu atunci vei fi indiferent, dar să-i lași impresia că încă mai e ceva acolo. Schimbare trebuie sa fie bruscă, gen de când citești mesajul ăsta, gata treci la actiune. Asta daca o mai vrei, caută să faci ceva gen, sală, desen un hobby man, contează. Credemă că dacă la mine a functionat sută-n mie va functiona și la tine. Și daca te vezi cu ea pe stradă doar bună și punct. Fără te iubesc, mor, pic, mă lovesc și doare. Doar bună, durerea rămăne în casă și gata. Sper că te-am ajutat și dacă vrei putem ține legătura ca să-ți mai spun ce si cum. Baftă și nu mai sta, acum începi ce ți-am spus. Te pum moșule!