| anonim_4396 a întrebat:

Am un frate care este stabilit in Anglia de 5 ani si fratele meu vrea să venim cu familia de Crăciun.

Dar problema este ca ai mei nu vor sa mergem in Anglia de Crăciun, ei mai bine preferă să facem Crăciunul la noi in tara, dar eu nu sunt de acord cu asta.

Eu vreau cu orice preț să merg în Anglia sa vad si eu o tara străină, ca n-am iesit niciodata din tara.

Si pana de Crăciun incerc să-i bat la cap pe ai mei, sa mergem de Crăciun in Anglia.

Voi ce ati face in locul meu?

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Acum i-as asculta pe parinti, gandeste-te ca este cheltuiala destul de mare cu deplasarea in Anglia si inapoi. De altfel nu se stie cum va fi cu deplasarea dupa 31 octombrie, cand MB ar putea iesi din UE.
Cand o sa fii major si o sa mergi pe banii tai nu va trebui sa-i intrebi pe parinti.

| mgtow a răspuns:

Singur nu poti merge?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mergi singurel

| Xenoverse1 a răspuns (pentru suntserios):

Crezi ca nu vreau sa merg singur, dar frate miu are pretentii, vrea sa venim toti.

| Eireann a răspuns (pentru Xenoverse1):

Pai atunci e treaba lui sa ii convinga. Tu joaca la sentiment. Ca iti e dor de fratele tau, ca vrei un Craciun cu toata familia. De ce nu vor sa mearga?

| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu ai zis citi ani ai. Daca esti major, poate mergi doar tu. Eventual mergi si tu cu o ruda si nu cu toti. happy

| Holiday a răspuns:

Daca ei nu vor sa mearga, incearca sa-i convingi sa mergi doar tu. Sfatul meu e, daca ai ocazia, sa nu ratezi niciodata o plecare in vacanta, concediu, etc.

| alina2k18 a răspuns:

Costa aprox 2500 lei drumu dus intors pentru 3 persoane, dispuneti de banii astia? Plus ce cheltuiti acolo inca pe atat ca doar nu stati in casa.
Poate de asta nu merg parintiiwinking

| OnTopic_ClaudiuOwn_1974 a răspuns:

Mai bine ii asculti pe parinti, posibil sa nu aiba fondurile necesare.
Sa zicem ca au fondurile necesare, cand vei face 18 ani si vei fi pe banii tai poti plati chiar tu acel transport si sa vizitezi tara straina!
Parinti stiu intotdeauna ce e mai bine pentru tine!