| anonim_4396 a întrebat:

As vrea un raspuns cat mai sincer. Am un var de gradul 2 ( tata este var cu mama lui ). Iar acest var s-a insurat cu fata. Ei bine fara sa stiu exact eu m-am cuplat cu verisoara acelei fete. Este asta o problema? Adica nu este din acelasi sange, suntem doar neamuri indepartate prin alianta celor doi. Sper ca nu este o problema ca suntem impreuna laughing Nu vreau sa intreb familia ca mi-e frica ca cine stie ce raspuns ciudat imi dau.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este nici o problema, nu esti ruda de sange sau afin (ruda prin alianta) de nici un grad. Afin indepartat esti doar cu sotia varului tau.

1 răspuns:
| SuntFataa a răspuns:

Nu este o problema, nu sunteti ruda de sange si asta este suficient.