| Cătălïnä109 a întrebat:

Aseara am visat ceva foarte ciudat. L-am visat pe nasul meu care a murit intr-un accident de masina, nu o sa dau nume, era un om foarte cunoscut, in fine. Am visat ca am fost impreuna cu nasa mea si copiii ei la piscina, si, dintr-o data trece si nasul meu, s-a uitat la mine si zambea, apoi si copiii lui s-au bucurat sa il vada. Apoi, ceva si mai bizar s-a intamplat. Nasa mea a venit la mine si mi-a zis ca e unul costumat in nasul meu, desi eram convinsa ca era nasul meu. Zambea de fiecare daca cand ma uitam la el, si dupa ce am iesit din piscina ne am pus la masa din curtea lor si nasa mea ii tot facea poze. Poate cineva sa imi zica ce inseamna asta? Dau funda

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu inseamna nimic, sunt doar vise de noapte si atat.
Oricum sunt ireale, deci, nu trebuie sa te sperii de nimic, ca mortii nu se mai intorc din groapa.

In ce privesc numele nasilor tai, nu ne interseaza sa ni le spui, ca-s cunoscutii tai, iar pentru noi sunt niste oameni ca toti oamenii, deci fara pic de importanta.

| cevdet a răspuns:

Habar nu am. Dar in popor, se spune ca cere de pomana. Da si tu ceva de mincare unui sarman.

| radu877 a răspuns:

E de rau. stiu ca nu e bine sa visezi murind cineva mai ales cunoscut.