| Mihai_Baiatu_1999 a întrebat:

Ati patit sa nu va intelegeti cu parintii vostri si sa va intelegeti, in schimb cu parintii partenerului de viata?

Răspuns Câştigător
| sofisis a răspuns:

Exista cazuri, normal.
Eu nu sunt un asemenea caz dar cunosc persoane mai apropiate de socrii decat de parinti.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, stiu ce spui, toate prietenele lui fii-miu au prefeat sa stea cu noi, fiindca ne preferau pe mine si sotul, in defavoarea parintilor ei.

| Mosotti a răspuns:

Se intampla si nu rar, e ca la razboi si politica, faci aliante sa-ti fie cat mai bine, te dai cu parintii partenerului, iei ce e bun de la fiecare parte, si e okey, bine ca exista o parte unde te simti bine. Ai tai sa-ti dea finante, ceilalti chestii morale, sufletesti, ai 1-0, asta e. Te intelegi bine ca vad in tine un parteneru bun pentru fata lor, dar este f bine, in momentul in care nu ar mai fi asta, s-ar schimba treburile, si la greu tot parintii tai vin sa te ajute.

| Emma30555 a răspuns:

Se poate dar nu vor fii de partea ta daca vei avea probleme cu iubitul, la probleme reale parintii ne sustin ceilalti nu. E usor sa te intelegi cu oameni carora nu le pasa cu adevarat de tine. Dar bineinteles ca exista cazuri si cazuri eu mi am spus parerea la modul general si din experientele celor din jur, toate sunt ok mai la inceput apoi dupa ani cunosti cu adevarat pe cineva

| Edyy5555 a răspuns:

Nu sincer nu. Si sa stii ca niciodata nimeni nu te va iubii si nu te va intelege mai bine decat cea care ti-a dat viata. Problema este ca nu ii intelegem noi pe parintii nostri cand ne sfatuiesc si ne indruma iar cand ne maturizam intelegem de fapt ca au avut dreptate si regretam ca i-am pierdut, sa stii ca daca niste oamenimstraini iti dau impresia ca sunt buni si te inteleg o fac doar din curtoazie sau pentru fica lor dar pune-i sa faca sacrificii pentru tine sa vedem cat de mult te inteleg si te ajuta...

| SG1995 a răspuns (pentru Edyy5555):

"nimeni nu te va iubii si nu te va intelege mai bine decat cea care ti-a dat viata. "

E pla ba se poate, sunt cazuri când copii au ghinionul de-a fi crescuți de părinți de.

"oamenimstraini iti dau impresia ca sunt buni si te inteleg o fac doar din curtoazie sau pentru fica lor dar pune-i sa faca sacrificii pentru tine sa vedem cat de mult te inteleg si te ajuta..."
Depinde boss, sunt cazuri când situația stă fix invers decât zici tu.

| Edyy5555 a răspuns (pentru SG1995):

Depinde dar niciodata un strain nu te va simti ca si al lui nu zic ca nu ezista si oameni cu suflet dar cel putin din punctul meu de vedere mama e icoana sfanta respect pentru mamele care isi cresc frumos copii si dau viata nu merg la avort.

| Profaaaaa a răspuns:

Bună.

Da, se poate întâmpla.
Lasă lucrurile să decurgă așa cum trebuie și o să vezi că totul va reveni la normal!?