| malishka93 a întrebat:

Cine vrea poate sa ma ajute cu niste sfaturi, am mare nevoie! Sunt impreuna cu un baiat de 1 an jumate, in tot timpul asta am fost foarte fericiti, am petrecut clipe minunate.De 4 luni eu sunt in Portugalia si sau inceput certuri din ce in ce mai dese, a inceput putin sa bea din cauza ca ii este foarte greu si vrea sa ma duc acasa.Imi propune sa ma duc acasa pe vreo luna sau 2 luni si nu stiu ce sa fac, sa las parintii si acest trai ca sa fiu cu dinsu sau sa mai rabdam putin? ce ma sfatuiti? fiind in locul meu ce ati face? ati risca sau nu? simt ca daca ma duc acasa voi fi din nou fericita.ne iubim si am mai trecut prin multe impreuna, ambii avem 18 ani! Eu in Portugalia oricind pot sa ma reintork deoarece am dokumente legale, si parintii nu prea sunt de acord sa plec in tara mea dar totusi nici nu nu zic! dar totusi sa plec sau nu? sunt foarte confuza! mersi

5 răspunsuri:
| Zangetsu a răspuns:

Asta e, ai plecat cauta altu.

| SelyGomez a răspuns:

Eu te-as sfatui sa faci cum crezi tu ca iti este mai bine si cum iti dicteaza inima sa faci, dar pentru niste sfaturi mai bune ii poti scrie lu dr love la dresa: drlove@bravonet.ro

| Raluuuuu a răspuns:

Pai de ce nu l.ai chema poe el acolo la tine, ati cauta un loc de munca la amnadoi si totul e foarte bine...

| darkrider a răspuns:

Pai daca esti in Portugalia cu un scop, mai bine ramai... daca te iubeste va intelege.
Daca nu, vin-o in tara, unde e mai frumos decat la tine acasa happy

| iuli_2345 a răspuns:

Ar trebui sa te intorci in tara ca ii e foarte greu fara tine. mai ales ca bea acum. Ar trebui sa-l intelegi si pe el. U esti acolo cu familia dar el? e singur? sufera ca nu esti langa el si ii e dor de acele clipe minunate impreuna.
parerea mea este sa te intorci in tara. In portugalia te=ai putea intoarce oricand. Sau mai e o solutie sa-l ei pe prietenu tau cu tine. si mai incolo sa aveti o familie frumoasa