| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU, cum pot face ca verisoara mea de 19 ani sa ma placa? Prima data cand m-am indragostit de ea a fost acum un an in ziua de Craciun. Am fost la ea in apartament si ea voia sa-mi atraga atentia pentru a intra la ea in camera si atunci incepusem sa ne cunoastem... dupa 2 ore dupa ce am terminat sa ne cunoastem (aveam amandoi aproape toate pasiunile si visele) ea m-a intrebat daca vreau sa ma uit la Netflix sau un anime sau sa ne jucam pe laptop, eu i-am spus,, Da, vreau sa ne uitam la Netflix.,,... va rog sa ma ajutati sa am o relatie cu ea, nu vreau sa fac copii sau sa ma marit, vreau doar o relatie cu ea dar mi-e frica sa ma respinga sau sa ma respinga parintii ei (si celelalte rude); [amandoi suntem atei deci nu ne e frica de Dumnezeu]; {sunt 12, 35 % sanse sa facem un copil cu handicap dar din nou va spun ca nu vreau sa facem copii vreau doar o relatie normala} am ales-o pe ea deoarece ea este fata perfecta, va rog ajutati-ma, dau funda.

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Nu aveai altceva decat sa crezi ca verisoara ta te place? Interpretezi gresit semnele ei. Sunteti rude si e normal sa iti dea atentie dar nu inseamna ca te place in modul in care crezi tu.

26 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Discuti cu ea sau o lasi moarta poate are chef mai stii

| laurentiu80 a răspuns:

Eu cred ca aceasta intrebare e pusa la misto. Si in spatele ei sta o "ea" pentru ca baietii nu se marita, ci se insoara.

| Anonimboy17year a răspuns (pentru laurentiu80):

Asta mi.a trecut si mie prin cap in timp ce citeam intrebarea...

| HoovusPiratus1 a răspuns (pentru laurentiu80):

Hai lmao, ce legatura este intre a te marita si a te casatori

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să mai mergi pe la ea, să vă jucați de-a mama și de-a tata.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai da da, dar... ai facut tu toate planurile si calculele, dar... ea stie? laughing
Este o persoana libera, ceea ce inseamna ca are tot dreptul si exista cele mai multe sanse sa priveasca toata aceasta treaba ca pe o aberatie. Tu nu ai ce sa faci, daca ea nu vrea si nu se gandeste la asta, asta este, chiar nu ai absolut nimic de facut in acest caz.
Poti sa alegi tu si ultima fata din lume, daca ea nu este de acord... nu ai ce sa faci happy

| HoovusPiratus1 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Mda dar nici una nu va fi la fel ca ea.
+ ca ea vrea sami atraga mie atentia decat inecerc eu

| Zuzu1991 a răspuns:

Aveti mult mai multe sanse de 12, 35 % sa faceti un copil cu probleme congenitale
la starea civila unde puteti ajunge la parnaie sa va "racoriti", trebuie sa fiti rude de gradul 3 cel putin ca sa va puteti castorii
iar cel mai tare o sa fie la biserica unde aveti 2000% (doua mii la suta) sanse ca popa nu numai sa nu va casatoreasca, dar si sa va excomunice, pentru ca biserica nu recunoaste validitatea casatoriei decat daca sunteti rude de cel putin gradul 5

iar voi sunteti rude de gradul 2

| Holiday a răspuns (pentru Zuzu1991):

"...iar cel mai tare o sa fie la biserica unde aveti 2000% (doua mii la suta) sanse ca popa nu numai sa nu va casatoreasca, dar si sa va excomunice,"

A specificat ca sunt atei, deci ii doare in cot de popi si excomunicari.

"...iar voi sunteti rude de gradul 2"

De fapt sunt rude de gradul 4.

| Holiday a răspuns (pentru Zuzu1991):

"...la starea civila unde puteti ajunge la parnaie sa va "racoriti", trebuie sa fiti rude de gradul 3 cel putin ca sa va puteti castorii"

De fapt in mod normal trebuie sa fie rude de minim gradul 5 pentru a se putea casatori. Dar exista si posibilitatea casatoriei intre rude de gradul 4, asa cum sunt ei. De parnaie nici nu se pune problema.

"(1) Este interzisă încheierea căsătoriei între rudele în linie dreaptă, precum și între cele în linie colaterală până la al patrulea grad inclusiv.
(2) Pentru motive temeinice, căsătoria între rudele în linie colaterală de gradul al patrulea poate fi autorizată de instanța de tutelă în a cărei circumscripție își are domiciliul cel care cere încuviințarea. Instanța se va putea pronunța pe baza unui aviz medical special dat în acest sens."

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Holiday):

Mda, aveam dubii, dar nu am vrut sa le scriu, la starea civila e gradul 5 si la biserica, gradul 7

| HoovusPiratus1 a răspuns (pentru Zuzu1991):

ORICUM am specificat ca NU vreau sa ma casatoresc si nici sa fac copii... vreau doar o relatie

| HoovusPiratus1 a răspuns (pentru Holiday):

Multumesc pentru un raspuns foarte logic si inteligent (not gonna lie)
happy

| Zuzu1991 a răspuns (pentru HoovusPiratus1):

Definitia incestului din aceasta lume e doar sa fii intim, si atat, deci relatie e deja mult mai mult

| StrongHeart a răspuns:

Daca esti ateu nu conteaza, Dumnezeu nu discrimineaza.
E vara-ta, esti nebun?

| UnDiavol a răspuns:

Ferească Dumnezeu
De unde ai mai scos și 12, 35 %

Eu zică 100% ca ești bolnav mintal Tratează-te urgent!

| HoovusPiratus1 a răspuns (pentru UnDiavol):

Verisorii si verisoarele NU sunt direct prin sange si oricum am specificat ca nu vreau sa fac copii... vreau doar o relatie

| UnDiavol a răspuns (pentru HoovusPiratus1):

Nu este normla ca doi Verisori sa aiba o relație este total Anormla și bolnav cum sa ai o relație doamne Ferește

| HoovusPiratus1 a răspuns (pentru UnDiavol):

Atunci de ce Adam si Eva erau frati si au facut incest?

| HoovusPiratus1 a răspuns (pentru UnDiavol):

Mai întâi, problema „incestului" nu începe de la Cain şi sora sa, aşa cum s-ar crede, ci porneşte chiar de la primii oameni: Adam şi Eva. Cum așa? Prin simplul fapt ca trupul Evei a fost făcut din coasta lui Adam, şi ca urmare, din punct de vedere al rudeniei de consangvinitate, Adam şi Eva erau mai apropiaţi decât un frate cu o soră

| Whitesnake99 a răspuns:

Tot e incest boss, nu e okay

| Holiday a răspuns (pentru Whitesnake99):

De fapt nu e incest. Termenul se refera strict la relatii intre parinti si copii, sau intre frati.

| HoovusPiratus1 a răspuns (pentru Whitesnake99):

Incest inseamna sa am relatii sexuale cu verisoara (si nu am)

| HelpingHands a răspuns:

Nu vă simțiți prost să dați răspunsuri unor întrebări puse la misto? 12, 35 %? E fata perfectă? sa ma mărit? TPU se pare că a ajuns o bătaie de joc. Un loc în care lumea nu-și valorează timpul.

| HoovusPiratus1 a răspuns (pentru HelpingHands):

N-am intrebat :,, Sa ma marit?,,