| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa-mi conving parintii sa-mi lase fratele sa vina singur acasa de la scoala? Eu ies la 2 iar el la 4 ( Step by Step ) si m-am saturat sa-l iau eu de la scoala sad ( Are 9 ani )

10 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

O sa se convinga singuri atunci cand este timpul.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Vai de mine, ce greu o fi. Sigur ai alte lucruri mai bune de facut rolling on the floor Atata responsabilitate ai si tu.

| AlexC1165 a răspuns (pentru supadeceapa):

Sunt 25 de minute dus intors in fiecare zi. Si gandeste-te ca eu ies la 2. Nici bine nu ajung si deja trebuie sa ma duc inapoi dupa el.

| supadeceapa a răspuns (pentru AlexC1165):

PFF, 25 de minute de miscare, o tragedie laughing)).

Mi se pare trist ca nu te gandesti ca e un COPIL si e mic rau, i se pot intampla multe pe drum. Egoist

| Lioana a răspuns:

Un frate bun n-ar intreba asta.

| Emma30555 a răspuns:

Nomal ar fi sa l ia parintii tai de la scoala. Nu ar trebui sa te implice pe tine in cresterea lui. Tu trebuie sa ti traiesti copilaria ta. Pe tine cine te lua de la scoala cand erai mica? Vorbeste cu ei despre asta

| RobertMoon a răspuns:

În locul tau nu m-aș plânge, nu îți strică puțină mișcare în plus. Tu când erai de varsta lui veneai singur de la școală?

Răspuns utilizator avertizat
| LaraClarice a răspuns:

Părinții ar trebui sa se ocupe de creșterea lui, nu tu.