| Preda_Stefan_1984 a întrebat:

Salut TPU, cum poti convinge un parinte sa nu se duca la țară? Cine raspunde ofer funda

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poate acolo are parohia.

| Catrice a răspuns:

Nu vad de ce nu s-ar duce...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar pe noi cum ne convingi ca nu trebuie sa mearga la tara?
Ca nu ai zis in ce situatie e
Daca e un pensionar la garsoniera etajul 8 la Bucuresti de ce naiba sa stea acolo cand are casa la natura

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum poti convinge un părinte, un Popă?

| Jus7t a răspuns:

Îi spui așa "te rog frumos să nu te duci la țară!"

| mihaela000ela a răspuns:

Pentru a-i face pe ceilalţi să îţi accepte ideile, trebuie să îi asculţi şi să fii familiarizat cu modul în care văd ei lucrurile. Astfel, vei putea să-ţi argumentezi mai uşor ideile. Când doreşti ca ei să te asculte, le poţi oferi exact argumentele pe care ei sunt pregătiţi să le confirme.

| Gusticel a răspuns:

Aminteste-i ca wc-ul e in fundul curtii si baia consta intr-un lighean.

| costicj a răspuns:

În ce sens să nu se ducă? Poate avea N contexte întrebarea ta.

| Kalibi1327 a răspuns:

" de ce vrei sa fi departe de mine?, cât mai trăiesti vreau sa te stiu lângă mine, o sa ne descurcam cu ce avem.
Nu vreau ca o persoana asa importantă pentru mine Să mă părăsească, daca plătești ceva, daca nu mai poti sa vi acasa, vrei sa mor de dorul tau?"