| XAndrei12345 a întrebat:

Salut TPU
Cum să nu-mi pese de trecutul iubitei?
Aud tot felul de povești dar ea spune ca nu sunt adevărate da chiar nu știu ce sa cred si nici nu știu cum sa trec peste, tot timpul ma gândesc la chestiile alea.

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca nu reusesti sa treci o lasi cu trecutul ei sa isi vada de viata. Nici eu nas putea sa stau linistit daca zic mai multi oameni acelasi lucru de partenera nu e de bine. Hai ca 1 sau 2 persoane isi da cu parerea dar mai multe inseamna ca stiu despre ea, si varianta cu nu asculta ce zice lumea e ca sa nu bagi in seama chiar daca e adevarat si sa te adaptezi la prezent.

| Mosotti a răspuns:

Si ce treaba ai matale cu trecutul? Conteaza prezentul si viitoru, nu conteaza ca-s adevarate sau nu alea. Ce anume se spune despre ea? De fapt nici nu conteaza. Si daca s-a f cu nu stiu cine sau cu nu stiu care dupa, si daca o fi facut videochat, ce importanta are? Conteaza cum e cu tine si va fi, atat.

| Clytia a răspuns:

Dacă tu o iubești cu adevărat, înseamnă automat că ai încredere în ea. Lumea spune multe lucruri inventate, care se transmit de la o persoană la alta. Dacă te îndoiești de ea și îi asculți pe alții, ce rost mai are să fiți împreună?!

| Mosotti a răspuns (pentru Clytia):

Nu e vb de incredere, e vb ca nu conteaza ce a fost. Ca increderea sincer eu de multe ori poate sa-ti fie inselata si dupa 30 de ani, nu asta e problema, conteaza cum se poarta in prezent.

| Clytia a răspuns (pentru Mosotti):

Da, sunt de acord cu punctul dvs de vedere, dar este vorba și despre încredere. O relație normală nu poate funcționa fără încredere și comunicare deschisă. Dacă el o suspectează pentru trecutul ei, cu siguranță se va îndoi de ea în legătură cu lucruri și mai mărunte.

| Mosotti a răspuns (pentru Clytia):

Nu, el suspecetaza ca asa e indoctrinat, ca daca a facut nu stiu ce, nu e bine, trebuie sa nu il mai deranjeze ce a fost, chiar daca ea ii zice ca a facut nu stiu ce, deci nu e vorba de incredere in sensul ca ea zice ca nu a fost nimic si atat, e vb sa se stie dar sa lase el trecutul in urma.

| Andra9pk a răspuns:

Stii cum se zice.
Ori iei persoana asa cum e, cu tot trecutul ei si toate greselile...ori n-o mai iei deloc. Fiecare dintre noi avem un trecut. Unii il au mai curat, altii mai putin curat. Conteaza cum este si ce face in prezent acea persoana.

| Mosotti a răspuns (pentru Andra9pk):

Foarte bine spus. Daca iubesti acel om, il iei cum e, asa cu ce a facut inainte, totul e sa fie bine acum si in viitor cu el.

| Cduncfujndf a răspuns:

Simplu, încearcă să vezi dacă poți să treci peste, dacă nu...aruncă gunoiul. (Dacă înțelegi ce zic...hee hee

| GabiNoS a răspuns:

Voi doi aveti prea mult succes si fericire? Ceilalti sunt niste gelosi si vor sa va desparta.
Depinde si ce povesti auzi despre ea ca unii habar nu au sa minta.

| Vali1000 a răspuns:

Cel mai bine poti angaja un detectiv particular sa investigheze trecutul dar e cam costisitor. Poti afla multe daca are probleme medicale, cu legea, ce relatii a avut in trecut si cu cine si multe altele. E de durata costa mult dar adevarul triumfa întotdeauna.

| Mosotti a răspuns (pentru Vali1000):

Si de ce ar face asta? Ce mai conteaza trecutul? E absurd. Si daca are problema medicale, si daca a avut cu legea, si daca a sexat unul sau 4, si daca o fi facut videochat, ce conteaza? Cont cum e cu el acum.

| TheGentleman a răspuns (pentru Mosotti):

Nu e chiar așa. Ce te faci dacă aflii că este căutată de poliție sau că are o viață dublă? (căsătorită cu copii în altă țară)

| Mosotti a răspuns (pentru TheGentleman):

Nici despre una si nici despre alta nu e vorba precis, e vorba ca s-o fi culcat cu unul sau altul, ca a avut mai multi, sau ca facea videochat, iar asta nu era o problema. Si cum o fi, profita de momentele placute cate sunt, cand nu o mai fi aia e pana la urma.

| gay1007 a răspuns:

Arunc-o la gunoi